Domů » Bleskovky » Sbohem a šáteček: Google ukončí podporu pro Android Market

Sbohem a šáteček: Google ukončí podporu pro Android Market

Google oznámil ukončení služby, která se zasloužila o rozšíření Androidu a o jeho masovou oblibu. Android Market, starší verze dnes používaného Google Play, oficiálně skončí 30. června. Na verzi Androidu 2.1 Eclair a nižší už poté oficiální cestou nenainstalujete nové aplikace.

Ukončení podpory není až tak překvapivým krokem. Zastoupení starších verzí Androidu není kdovíjak vysoké. Novější verze 2.2 Froyo se již nějakou dobu neuvádí v grafech procentuálního zastoupení na zařízeních, verze 2.3 Gingerbread se dokonce drží na 0,8 procentech zařízení.

Uživatelů, kterých se ukončení podpory přímo dotkne, nebude mnoho. Pro dotčené zde stále existuje alternativa v podobě instalací aplikací z neoficiálních zdrojů.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).