Samsung zveřejnil rekordní finanční výsledky a přislíbil smartphony s ohebnými displeji

Společnost Samsung zveřejnila výsledky svého hospodaření za poslední čtvrtletí loňského roku. Korejský gigant si vedl velmi dobře a potvrdil vzestupnou tendenci, která jej provázela celý loňský rok. Tržby meziročně narostly téměř o čtvrtinu na 65,98 bilionů wonů (1,25 bilionů korun), provozní zisk pak narostl o neskutečných 64 procent na 15,15 bilionů wonů (287 miliard korun).

Mobilní divize Samsungu zaznamenala mírný pokles celkově dodaných kusů telefonů, a to z důvodu optimalizace low-endových modelů. Naopak narostl počet prodaných vlajkových modelů, zejména Galaxy Note8, jehož se ve čtvrtém čtvrtletí prodalo více než v předešlém kvartále. Mobilní divize zaznamenala zisk 2,4 bilionů wonů (asi 45,8 miliard korun). Korejský gigant očekává, že v aktuálním čtvrtletí se výnosy a ziskovost mobilního segmentu výrazně zlepší, a to díky chystanému představení smartphonů řady Galaxy S9.

Evleaks zveřejnil detailní rendery Galaxy S9 a S9+. Postranní rámečky narostou

Samsung také zaznamenal silné objednávky svých mobilních komponent, zejména paměťových modulů DRAM a NAND, a také OLED panelů pro prémiové smartphony (včetně iPhone X). OLED panely se mají v letošním roce stát u výrobců smartphonů mainstreamovou technologií, a sám Samsung s nimi má velké plány – chce s nimi posílit svoji pozici v prémiovém segmentu a s příchodem ohebných OLED panelů se soustředit na nové oblasti, např. automobilový průmysl. Samsung oficiálně oznámil, že své ohebné displeje použije i do svých smartphonů, aby se dokázal odlišit od konkurence. První smartphone s ohebným displejem by podle Samsungu mohl přijít už v letošním roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *