Domů » Bleskovky » Samsung získal patent, který může ovlivnit trh se smartphony na několik let dopředu

Samsung získal patent, který může ovlivnit trh se smartphony na několik let dopředu

Jihokorejský Samsung získal další patent, který se může stát klíčem k nové generaci mobilních zařízení. Uznaná přihláška popisuje technologii určenou pro vylepšení vlastností flexibilních displejů. Meritum věci staví na sendvičové konstrukci, kterou tvoří elektrodová vrstva, dielektricko elastomerový film a další elektrodová vrstva umístěná na jedné ze stran samotného zobrazovače.

Za tímto nepříliš záživným popisem se ukrývá jedna velice zajímavá vlastnost, která může ovlivnit koncepci smartphonů na několik let dopředu. Vlivem různých úrovní napětí lze celý modul přimět k zakřivení bez nutnosti přičinění ze strany uživatele. Další užitečnou vlastností je vysoká odolnost vůči mechanickému poškození, typicky při pádu z výšky na tvrdou podložku.

phoneIlustrační obrázek

Pružný zobrazovač navíc obsahuje flexibilní substrát, mezi jehož největší klady patří vynikající rezistence a trvalé vlastnosti. Slibně zvučí také možnosti využití několika variant zahrnující Polyethylenftalát (PEN), Polykarbonát (PC), Polyakrylát (PAR), Polyethersulfonát (PEI), Polyethersulfon (PES) a Polyimid (PI). Samsung chce těmito materiály zřejmě vyřešit nestálé vlastnosti flexibilních displejů v místech, kde dochází k největšímu namáhání.

2014 Samsung Flexible OLED Display Phone and Tab Concept

Patentová přihláška pochopitelně neprozrazuje žádné informace o komerčním nasazení, nicméně s ohledem na několik týdnů staré spekulace (článek zde) se ohebného smartphonu dočkáme v první polovině příštího roku. S nejvyšší pravděpodobností půjde o zařízení mířící primárně na technologické fajnšmekry, kteří budou ochotni akceptovat vyšší cenu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. „s ohledem na několik týdnů staré spekulace se ohebného smartphonu dočkáme v první polovině příštího roku.“

    Takže ted jim byl schválen patent na něco, co bude za 8 měsíců v prodeji?
    To je podle mě trochu příliš vlhký sen…

  2. „Slibně zvučí“? To je velmi zajimave spojeni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).