Domů » Bleskovky » Samsung údajně v lednu představí první smartphone s ohebným displejem

Samsung údajně v lednu představí první smartphone s ohebným displejem

Vývoj skládacích a ohebných displejů v továrnách Samsungu není žádným tajemstvím, letos se již několikrát objevila informace, že korejský gigant představí první ohebný smartphone příští rok. Toto zařízení již má svoje jméno – Project Valley, a podle posledních informací z Číny by mohlo být představeno světu již v lednu 2016.

 
Koncept zařízení se skládacím displejem 

Samsung údajně testuje toto ohebné zařízení ve dvou konfiguracích – s procesorem Qualcomm Snapdragon 820 a Snapdragon 620. Společným jmenovatelem obou modelů mají být 3 GB RAM, slot pro paměťovou kartu a uživatelsky nevyměnitelná baterie.


 

Samsung údajně investoval velké množství prostředků do testování Snapdragonu 820, tudíž je možné, že nejen Project Valley, ale i příští vlajkové lodě korejského výrobce budou pohánět nejen vlastní čipy Exynos, ale právě také vlajkový čip od Qualcommu.

   
Snímky pocházíz patentové přihlášky Samsungu z poloviny loňského roku

Project Valley nicméně není Samsung Galaxy S7. Ten by měl nabídnout tradiční vzhled, zatímco skládací smartphone bude zřejmě technologická libůstka s omezenou dostupností, např. v domovské Jižní Koreji. Pokud však Samsung uzná, že toto je ta správná cesta ve vývoji mobilních zařízení, může tento koncept rozšířit dále. Zatím se začínáme čím dál více těšit na veletrh CES, který je vhodným místem k představení vůbec prvního smartphonu se skládacím displejem. 


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
%+"- (neregistrovaný)
Anonym
%+"- (neregistrovaný)

Za 1. ohebný displej mají už LG G Flex a G Flex 2, za 2. pokud se čím dál více těšit na veletrh IFA, tak to se pěkně načekáte, vzhledem k tomu, že IFA 2015 nedávno skončila a další bude zase v září 2016.

Jakub Karásek
Anonym
Jakub Karásek

1. LG G Flex 1 a 2 nemají displej ohebný, ale ohnutý či zakřivený. Model od Samsungu má umožnit jeho „přelomení“ o 180°

2. Za veletrh IFA se omlouváme, pochopitelně jsme mysleli CES. Údaj opraven

Lukecz
Uživatel
Lukecz

Tomu říkám revoluce, ne jako 3dTouch u iPhonu (navíc první s tím přišel Huawei). Jsem zvědavý, jaké to bude v praxi.

uni
Uživatel
uni

L O L. Názor, že daná technologie má smysl jen u toho, kdo s ní přišel první (zde tedy zmíněný Huawei, ale např. kapacitní displeje tedy jen u LG) je velmi, velmi úsměvný:)

Lukecz
Uživatel
Lukecz

Ale takhle jsem to vůbec nemyslel. Ty jenom fanaticky útočíš na vše, kde není jablko. Ohebný displej je podle mě převratný revoluční vynález, asi něco jako barevný displej v dobách, kdy byly jenom černobílé. Toť můj názor. Složit si v budoucnu třeba velký tablet do kapsy je přece super věc. A nemusí ti být líto, že je to od Samsungu, Apple ti vysvětlí, že to nikdo nepotřebuje a za rok dva to vynaleznou s velkou slávou taky :-)))

jirxu
Uživatel
jirxu

mě by spíše zajímalo čím bude chráněn ohebný kus displeje proti poškrábání a pod…OLED panel je obecně pružný a ohebný, ale jeho mechanické vlastnosti jsou dost mizerné a nepredpokladam, ze bude vyvinuto ohebné gorilla glass sklo apod…

patasek (neregistrovaný)
Anonym
patasek (neregistrovaný)

Pamatuji si video, kde ukazovali OLED ohebný displej a bouchali do něj kladivem, aby ukázali jeho odolnost. Stačí na Youtube najít SAMSUNG Flexible AMOLED Display – Hammer Test.

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Ale predpokladam, ze takovy displej bude necim kryty.

mino
Uživatel
mino

No už by mohli priniesť skladací mobil

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

[odkaz]

[odkaz]

TO uz jsem nekde cetl… A pak se ukazalo, ze neni ohebny displej jako ohebny displej :D

mino
Uživatel
mino

tie displeje v tých telefonoch boli ohybné, bohužial ale nie ten zvyšok telefónu.:-)

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Však já vím. Když ten slibovaný telefon LG nakonec vydalo, tak na základě diskuze pod článkem tu dokonce přepisovali titulek :D