Domů » Bleskovky » Samsung pracuje na firmwaru pro Galaxy S8. Urychlí jeho uvedení na trh?

Samsung pracuje na firmwaru pro Galaxy S8. Urychlí jeho uvedení na trh?

Bohužel pro Samsung, jeho vlajkovou loď Galaxy Note7 doprovází samé problémy. Kvůli velkým finančním ztrátám a poskvrněnému jménu Samsung zřejmě bude muset příchod nástupců Galaxy S7 & Galaxy S7 edge uspěchat.

Podle serveru SamMobile, který má k Samsungu velice blízko, začala společnost pracovat na novém firmwaru, který bude patřit právě modelu Galaxy S8. To, že se nyní připravuje software pro nadcházející novinku ještě automaticky neznamená, že se stoprocentně dočkáme „es-osmičky“ už na začátku příštího roku, jak se v minulosti spekulovalo. Podobně Samsung postupoval i v případě Galaxy S7 a software připravoval s velkým předstihem. Přesto má nyní o důvod více.

Tip ke čtení: Galaxy S8 bude trhač asfaltu. Pohánět jej bude Exynos 8895 s ultravýkonnou grafikou

Nový firmware je aktuálně tvořen pro Jižní Koreu, Spojené státy, Spojené království, Francii, Čínu, Německo, Itálii a Polsko. Jakmile budou základní práce hotové a systém bude stabilní, software se rozšíří o další regiony.

maxresdefault

Galaxy S8 opět ve dvou variantách?

Připomeňme, že Galaxy S8 má přijít ve dvou variantách. Zatímco menší verze by měla mít 5,1palcový displej s rozlišením 1440 x 2560 pixelů, větší model nabídne 5,5palcový displej s 4K rozlišením (2160 x 3840 px). Dále se očekává přítomnost procesoru Snapdragon 830 vyrobeného 10nm procesem. V Evropě by se však měla objevit spíše verze s procesorem Exynos 8895 a ultravýkonnou grafikou Mali G71.

Tip ke čtení: Galaxy S8 s futuristickým designem? Čtečka otisků v displeji a duální fotoaparát

Jak to nakonec celé dopadne bychom se měli s největší pravděpodobností dozvědět nejpozději 26. února, kdy se bude konat tradiční veletrh mobilní elektroniky MWC 2017 v Barceloně. Není ale vyloučeno, že premiéra tohoto modelu nakonec proběhne o něco dříve.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

16 komentářů

 1. To jsem zvědavý, kde se to oproti S7 ještě posune.

 2. cituji: „Nový firmware je aktuálně tvořen pro Severní Koreu … “

  Hahahaha :)

 3. Jestli to nebude bomba, tak očekávám nálož, kterou Samsung novým iPhonům solidně odpálí prodeje.

  • Vtipky Vtipky – ale slovo „uspechat“ aby zachranil meno ci predaje – môže vyústiť opäť v nejakú chybu – možno mensiu ale predsa

   • Nějak nevím, co má na tom být uspěchané, vždyť to bude rok od představení S7, což je normální termín, ve kterém by byl S8 představen.

 4. Kéž by S8 vypadal tak jako ten koncept na tom obrázku

 5. kolikrát jsme četli, že se něco uvede dříve a kolikrát se to stalo? Ano jednou přátelé:-) Naopak to pak někteří borci umí naopak velmi snadno, Lenovo, Asus,…

 6. Vyroba Galaxy Note 7vubec nekonci, mají o ne obrovsky zajem z Islámského státu, precijenom telefon co sam vybuchuje je pro ne absolutni hi tech.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).