Domů » Bleskovky » Samsung vydal DeX pro Windows a macOS. Bez Note 10 to ale nepůjde

Samsung vydal DeX pro Windows a macOS. Bez Note 10 to ale nepůjde

Společně s řadou smartphonů Galaxy Note 10 a 10+ představil Samsung i novou generaci počítačového prostředí DeX. To bylo původně stvořeno pro potřeby používat smartphone jako počítač, tedy připojit k němu monitor, eventuálně myš a klávesnici, a užívat si prostředí systému Android v okenním režimu. Nově je možné DeX spustit i na klasickém počítači se systémem Windows (7 nebo 10) nebo macOS (10.13 a novější).

samsung dex

Pokud vlastníte smartphone Samsung Galaxy Note 10 nebo 10+, můžete si DeX do svého počítače stáhnout z těchto stránek. Aplikace se spustí v okně, v němž poběží systém Android v desktopovém prostředí, pro které jsou upravené i některé aplikace, např. Office od Microsoftu. Podporována je interakce myši a klávesnice, data z DeX lze kopírovat do Windows nebo macOS.

Galaxy Note 10 with Samsung DeX for PC, Link to Windows, and PlayGalaxy Link

DeX v této podobě funguje pouze u smartphonů Galaxy Note 10 a 10+, zda bude zpětně dodána podpora i pro starší vlajkové modely, Samsung neprozradil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments