Domů » Bleskovky » Samsung vydal DeX pro Windows a macOS. Bez Note 10 to ale nepůjde

Samsung vydal DeX pro Windows a macOS. Bez Note 10 to ale nepůjde

Společně s řadou smartphonů Galaxy Note 10 a 10+ představil Samsung i novou generaci počítačového prostředí DeX. To bylo původně stvořeno pro potřeby používat smartphone jako počítač, tedy připojit k němu monitor, eventuálně myš a klávesnici, a užívat si prostředí systému Android v okenním režimu. Nově je možné DeX spustit i na klasickém počítači se systémem Windows (7 nebo 10) nebo macOS (10.13 a novější).

samsung dex

Pokud vlastníte smartphone Samsung Galaxy Note 10 nebo 10+, můžete si DeX do svého počítače stáhnout z těchto stránek. Aplikace se spustí v okně, v němž poběží systém Android v desktopovém prostředí, pro které jsou upravené i některé aplikace, např. Office od Microsoftu. Podporována je interakce myši a klávesnice, data z DeX lze kopírovat do Windows nebo macOS.

Galaxy Note 10 with Samsung DeX for PC, Link to Windows, and PlayGalaxy Link

DeX v této podobě funguje pouze u smartphonů Galaxy Note 10 a 10+, zda bude zpětně dodána podpora i pro starší vlajkové modely, Samsung neprozradil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Muže mi někdo rozumný vysvětlit proč bych měl pouštět android na vin pc.U Lumiich bych to pochopil , ale u androidu?

  • Ještě poznámka ,proč android mobil nelze propojit s android tabletem a používat ho jako větší displey?Nebo to už android umí?

 2. – jako vývojář, který chce vyzkoušet novou/opravenou verzi své app?
  – správa instagramu (na PC oficiální cestou nepřidáte foto)
  – spousta lidí má na svém mobilu víc přihlášených aplikací než na samotném pc (nejsem jeden z nich, ale znám takové)
  – zobrazit fotky (třeba rodině, přátelům) nebo prezentaci v práci na větším monitoru bez nutnosti je někam kopírovat

  Předpokládám, že bude více použití.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).