Domů » Bleskovky » Samsung „Veyron“ na fotografiích: Véčková obdoba Galaxy S8 s vnějším e-ink displejem

Samsung „Veyron“ na fotografiích: Véčková obdoba Galaxy S8 s vnějším e-ink displejem

Společnost Samsung se véček nebojí. V minulém týdnu představila průměrný smartphone Galaxy Folder 2, v přípravách má však přístroj s mnohem působivější parametry, které si v ničem nezadají s aktuálními vlajkovými modely. Pojďme se podívat na smartphone s kódovým označením SM-W2017, kterému se přezdívá „Veyron“.

Samsung-SM-W2017-03-e1474123622176

V podstatě se dá říci, že Samsung Galaxy „Veyron“ bude jakási obdoba Galaxy S8 v rouše véčkovém. Telefony jsou si podobné jak designově, tak vnitřní hardwarovou výbavou. Záda telefonu jsou vyrobena z tvrzeného skla, které je po stranách zahnuté pro pohodlnější úchop. Rámeček telefonu bude kovový, stejně tak i zbytek konstrukce včetně kloubu. Ten odděluje spodní klávesnicovou a horní displejovou část, která bude vybavena hned dvěma displeji – uvnitř se bude nacházet 4,2″ zobrazovač s Full HD rozlišením (525 ppi), venku pak najdeme monochromatický e-ink displej zrcadlící obraz vnitřního displeje.

Samsung-SM-W2017-02

Výkonovou stránku věcí má mít na starosti Qualcomm Snapdragon 820 za pomoci 4 GB RAM, k ukládání dat pak poslouží 64GB paměť. Telefon má dostat 5mpx selfie kamerku a hlavní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx s technologií dual-pixel a záznamem 4K videa. Pod čočkou fotoaparátu pak najde své místo čtečka otisků prstů, která bude moci najít uplatnění i při NFC platbách.

Samsung-SM-W2017-04

Zařízení má dodávat energii 2 000mAh akumulátor, o jehož nabíjení se postará oboustranný USB-C konektor. Telefon přinese podporu sítí LTE, bohužel však v tuto chvíli nemůžeme počítat s podporou u nás používaných frekvencí, neboť véčka od Samsungu dosud neopustili hranice Asie. U tohoto modelu bychom však rozhodně byli rádi za výjimku. O datu představení nám zatím není nic známo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.