Domů » Bleskovky » Samsung ve svém patentu prozradil, jak bude vypadat první skládací smartphone

Samsung ve svém patentu prozradil, jak bude vypadat první skládací smartphone

V souvislosti s budoucími modely společnosti Samsung se stále častěji hovoří o flexibilních zařízeních. Pokud budeme brát v potaz zákulisní informace, první vlaštovky se máme dočkat v prvním čtvrtletí roku 2017. O možné podobě víme díky několika únikům a především dříve podaným patentovým přihláškám, které odhalují smýšlení jihokorejských inženýrů.

Například patent z roku 2014 popisuje flexibilní smartphone, který se skládá z několika částí. Za zmínku stojí především princip ohýbání, kdy jeden z modulů obsahuje kromě domovského tlačítka fotoaparát a další komponenty. S podobným typem konstrukce se setkáváme na oficiálních renderech výrobce poměrně často. V době podání přihlášky byla nejpalčivější otázkou životnost a zobrazovací schopnosti panelu v často namáhaných místech. Testy raných prototypů totiž odhalily první viditelné degradace vlastností již po několika stech ohnutí.

gsmarena_002Součástí dokumentace patentové přihlášky je černobílá fotografie, která zachycuje raný prototyp skládacího smartphonu

Podle nejčerstvějších zvěstí se ovšem vývoj flexibilních displejů za poslední tři roky posunul o velký kus vpřed. Současné generace panelů zvládají mechanické namáhání daleko lépe a proto je lze integrovat do komerčního prostředí. Za předpokladu, že inženýři nenarazí na závažnější komplikace, lze chystanou premiéru skládacího smartphonu s logem Samsungu považovat za velmi reálnou. Otázkou však zůstává, na koho bude exotická novinka mířit a zda dostatečně zaujme širokou veřejnost.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).