Domů » Bleskovky » Samsung testuje novou generaci TouchWiz: Větší porce výkonu a lepší výdrž

Samsung testuje novou generaci TouchWiz: Větší porce výkonu a lepší výdrž

Jihokorejská společnost Samsung chce svým uživatelům přinést lepší zážitek z používání TouchWiz, než tomu bylo doposud. K tomu využije speciálního API Vulkan, které donesla v pořadí již druhá beta verze Androidu N (více informací).

Pokud náhodou nevíte, co Vulkan znamená, zjednodušeně lze říci, že se jedná o zcela nové grafické rozhraní, které vystřídá zažitou platformu OpenGL (ES). Vulkan je údajně flexibilnější a dokáže se více přizpůsobovat dnešním trendům. Nové rozhraní je plně připraveno na nejmodernější vícevláknové operace a výkon již nebude limitován ovladači, ale samotnou aplikací, která může využít maximálního potenciálu GPU. Toto všechno tak povede k lepšímu výkonu ve hrách a plynulejšímu uživatelskému prostředí.

Prvními telefony, které nové rozhraní nabídnou bude zcela logicky řada S7 (Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge). Samsung na své konferenci (SDC 2016) taktéž zmínil, že nabídne nejen větší grafický výkon, ale že se zaměří i na výdrž baterie. Obecně právě výdrž telefonu je uživateli v posledních letech dosti omílané téma a všichni si musejí zvykat na jednodenní, a v lepším případě dvoudenní, výdrž smartphonu.

vulkan-api-gs7-launcher

Nový TouchWiz je zatím jen v plenkách a Samsung ho označuje jako „TouchWiz-like“. Oproti aktuálně používanému OpenGL ES dokáže rozhraní Vulkan nabídnout stejný nebo v mnoha případěch vyšší výkon, a to až s 6% energetickou úsporou. 6 % sice není moc, ale pokud uvážíte, že je ve vašem telefonu, například v Galaxy S7 edge, 3600mAh baterie, nový TouchWiz vám může k celkové výdrži přidat dalších 40 minut.

Samsung se teprve přípravuje a změnami musí projít i jeho vlastní aplikace, aby byly schopné s Vulkanem vůbec pracovat a využít ho k dobru. Samsung chce i demonstrovat, že nové rozhraní lze využít nejen u her a grafiky, ale právě i k úspoře energie, která je neméně důležitá. Souboj s optimalizací začíná, bude proto zajímavé sledovat, kdo se jako první postaví do čela největších výrobců.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments