Domů » Bleskovky » Samsung škrtá: ruší vývoj vlastních procesorů a zavírá poslední továrnu v Číně

Samsung škrtá: ruší vývoj vlastních procesorů a zavírá poslední továrnu v Číně

Korejský gigant Samsung provádí v těchto dnech některé změny v podnikání své mobilní a čipové divize, které s sebou přinesou i nějaké oběti.

Konec vlastních jader v čipsetech Exynos

Podle uznávaného informátora Ice Universe se patrně budeme muset rozloučit s vlastními procesorovými jádry, kterými od roku 2015 vybavoval Samsung svoje čipsety Exynos. Korejský gigant údajně v americkém Austinu rozpustil tým, který měl na starosti vývoj procesorových jader, přičemž v budoucnu s největší pravděpodobností vsadí na návrhy jader od společnosti ARM Holdings. Samsung chtěl mít vývoj svých čipsetů zcela pod svojí kontrolou, avšak v přímém souboji s mobilními čipsety od Qualommu v oblasti procesorového výkonu lehce ztrácel.

Tento krok nicméně neznamená konec čipsetů Exynos, ty budou pokračovat dále, jen bez vlastních procesorů. Samsung dokonce před nedávnem odhalil čip Exynos 980, který je postaven právě na procesorových jádrech Cortex-A77 a A55 od ARM, a kromě toho má v sobě integrovaný 5G modem. Samsung také do budoucna koketuje s myšlenkou integrovat do svých čipových sad mobilní grafiky AMD Radeon, čímž by se mohl odlišovat od konkurence.

Konec výroby smartphonů v Číně

Samsung nekončí jen s výrobou vlastních procesorů, ale také s produkcí smartphonů v Číně. Podle Reuters zavřel svoji poslední čínskou továrnu v Huizhou, která ještě v roce 2017 vyrobila 64 milionů telefonů z celkových 394 milionů. Samsung bude v Číně nadále své telefony prodávat, vyrábět je ale bude kvůli nižším výrobním nákladům jinde, zejména v Indii a Vietnamu.

samsung

Některé telefony Samsung i přesto budou vyráběné v Číně, nikoliv však pod hlavičkou Samsungu, ale některého z ODM výrobců. Na základě udělené licence si korejský gigant nechal vyrábět například smartphony Galaxy A6s nebo A10s. Z Číny se pomalu stahují i další výrobci, počátkem tohoto roku zavřela svůj pekingský závod společnost Sony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments