Domů » Bleskovky » Samsung si pochvaluje prodeje telefonů. Zisk mu ale meziročně klesl o třetinu

Samsung si pochvaluje prodeje telefonů. Zisk mu ale meziročně klesl o třetinu

Své hospodářské výsledky za poslední kvartál loňského roku zveřejnil i korejský Samsung. Divize Electronics mezi loňským říjnem a prosincem utržila 59,88 bilionů wonů (1,15 bilionů korun), z nichž dokázala vygenerovat provozní zisk 7,16 bilionů wonů (140 miliard korun). Ve srovnání s loňským rokem jsou tržby prakticky stejné, zisk ale klesl o třetinu.

Smarphony se prodávají dobře, zisk ale klesá

Samsung vyzdvihuje zejména zvýšený zájem o smartphony a tablety, divize IT a mobilní komunikace mezi říjnem a prosincem loňského roku utržila 24,95 bilionů wonů. Je té méně než ve třetím kvartále, ale více než ve stejném období v loňském roce. Za celý rok mobilní divize Samsungu utržila 107,37 wonů, což je nejvíce za poslední tři roky, zisk je ale naopak ve srovnání s minulými roky nejhorší. Na vině jsou nejen vyšší výdaje za marketing, ale také stále klesající zájem o polovodiče a OLED panely.

numbers

Samsung nevěří, že v letošním roce se byznys s displeji a polovodiči zlepší, věří však svým smartphonům, které přinesou ohebné displeje a podporu 5G. Tyto telefony mají zlepšit celkové prodeje, ale v souvislosti se zaváděním nových technologií si vyžádají i zvýšené náklady na marketing. Samsung před nedávnem vyměnil šéfa mobilní divize, který by mohl do světa korejských telefonů přinést nový impulz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Aaaa, tabulkaři

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).