Samsung si hraje s ohebnými displeji. Na CES ukázal několik dechberoucích konceptů

Samsung Flex S

V oblasti smartphonů s ohebnými displeji je bezesporu nejdál Samsung, který má na trhu již třetí generaci svých skládacích zařízení. Z patentových přihlášek navíc víme, že korejská firma přemýšlí i nad dalšími způsoby využití ohebných panelů. Některé z nich nám dokonce Samsung ukázal ve formě prototypů v rámci veletrhu CES v Las Vegas.

Samsung Flex Note

Samsung Flex F a Flex S: telefon, co se ohýbá nadvakrát

Samsung například předvedl dva koncepty ohebného telefonu, které se ohýbají nadvakrát. Oproti Galaxy Z Fold 3 má toto řešení výhodu v tom, že ohebný panel má širokoúhlejší poměr stran a hodí se více na konzumaci multimédií či na práci s více aplikacemi bok po boku. Nevýhodou pak je, že takto složené zařízení má tloušťku tří smartphonů položených na sebe.

Samsung Flex G

Koncept Flex S se ohýbá do písmene S, což znamená, že část ohebného displeje zůstává vystavena světu, zatímco Flex G ohebný displej zcela schová. Oba koncepty Samsung předvedl ve dvou velikostech, ovšem zda se některý z nich dostane do běžné produkce, je v tuto chvíli ve hvězdách.

Samsung Flex S and Flex G concepts

Samsung Flex Slidable: výsuvný displej namísto ohebného

Dalším konceptem o velikosti smartphonu je model Flex Slidable, který displej neohýbá, ale roluje. Klasicky vypadající smartphone tak může zhruba o polovinu zvětšit zobrazovací plochu, která „vyjede“ z pravé strany. Jedná se tak o podobný koncept, jakým je Oppo X 2021 nebo pohřbený koncept LG Rollable.

Samsung's Flex Slidable concept

Samsung Flex Note: 13“ notebook, nebo 17“ monitor?

Ohebné displeje Samsung testuje i ve větších úhlopříčkách, což dokazuje konceptuální notebook Flex Note. Ten disponuje velkým ohebným 17“ displejem, který jde přehnout na dvě poloviny. Získáte tak notebook se dvěma 13“ displeji – horním na konzumaci obsahu, dolním na zobrazení virtuální klávesnice či jiných ovládacích prvků.

Samsung AI Speaker: repráček s tabletem okolo těla

S ohebným displejem Samsung koketuje u prototypu chytrého reproduktoru. V jeho případě je displej „obmotán“ okolo válcovitého těla, v případě potřeby (např. videohovoru) se však může rozbalit do roviny, kdy má úhlopříčku 12 palců.

Samsung AI speaker with flexible OLED screen

Jsme zvědaví, zda některé z výše uvedených konceptů Samsung přetaví v reálné produkty, anebo zůstanou pouze v prototypové fázi.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku