Samsung recykluje rybářské sítě. Použije je k výrobě Galaxy S22

Samsung Galaxy S21 FE recenze

Už zítra představí korejský Samsung svou novou vlajkovou řadu Galaxy S22. Ačkoli jsme se všechno podstatné už dozvěděli z celé řady úniků, stále má korejský čebol několik triků v rukávu, kterými dokáže překvapit. Jedním z nich je materiál, který bude zahrnut do výroby těchto modelů.

Samsung Galaxy S22 Ultra 3
Jak vysoký podíl recyklovaného materiálu bude použit při výrobě modelů řady Galaxy S22, to Samsung neuvedl

Samsung se před nedávnem zavázal k většímu důrazu na ekologii, přičemž nechtěl zůstat pouze u planých slibů. Smartphony z řady Galaxy S22 nasadí nový typ materiálu, který je vyroben z recyklovaných rybářských sítí, které už dosloužily.Galaxy Z Fold 3Nepřehlédněte

Samsung myslí na planetu. Do roku 2025 chce výrazně snížit svou uhlíkovou stopu

Prémiové modely se stanou v portfoliu Samsungu průkopníky v nasazení tohoto materiálu, přičemž korejský gigant počítá s tím, že do budoucna z něj bude vyrábět i modely nižších řad. Samsung také rozšíří používání dalších ekologických materiálů, jako je recyklovaný spotřebitelský materiál a recyklovaný papír.

Tisíce tun vyřazených rybářských sítí

Podle společnosti FAO Consultants je každý rok vyřazeno téměř 640 kilotun rybářských sítí, které mají negativní dopad na podmořský život či korálové útesy. Opuštěné rybářské sítě jsou také jednou z hlavních příčin úbytku mořských živočichů včetně velryb.

Discarded fishing nets 2
Staré rybářské sítě jsou velkou ekologickou zátěží

Vzhledem k tomu, že podle celé řady uniklých informací budou dominantní materiály řady Galaxy S22 sklo a kov, není jisté, kolik procent recyklovaných rybářských sítí budou prémiové smartphony obsahovat.IMG 0072 0Nepřehlédněte

Nové řemínky pro Galaxy Watch 4 Samsung vyrábí z jablečných slupek

Pokud se ovšem tento nekonvenční materiál osvědčí, není vyloučeno, že budou telefony Samsungu nižších řad vyrobeny z recyklovaného materiálu úplně celé.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku