Domů » Bleskovky » Nové řemínky pro Galaxy Watch 4 Samsung vyrábí z jablečných slupek

Nové řemínky pro Galaxy Watch 4 Samsung vyrábí z jablečných slupek

Korejský gigant Samsung bere udržitelnost a ekologii vážně. Minulý měsíc vyhlásil svůj plán výrazně snížit uhlíkovou stopu do roku 2025, přičemž nyní v duchu ekologie představil také novou řadu řemínků k nedávno představeným hodinkám Galaxy Watch 4, přičemž některé jsou částečně vyrobeny z jablečných slupek.

IMG 0072 0
Samsung propaguje ekologii poměrně stylově

Šestici řemínků navrhla umělkyně Sami Miró, jež už dříve z recyklovanými materiály pracovala. Dva řemínky s názvem Midnight Black a Stratus Sky jsou vyrobeny stoprocentně z jablečných slupek a podle Samsungu má tento materiál připomínat kůži.

SamsungxSami WatchBands 01
Ekologické řemínky od Sami Miró

Ostatní čtyři řemínky s názvem Aurora Night, Cloud Navy, Earth Sunrise a Dawn Atlas jsou vyrobeny z termoplastického polyuretanu a Samsung o nich tvrdí, že je lze kompletně recyklovat. Novou kolekci pásků doplní také tři nové ciferníky, které jsou k dispozici zdarma na Google Play Store.

Za ekologické řemínky si připlatíte

Ekologická uvědomělost nicméně v případě Samsungu taktéž něco stojí. Ceny řemínků z recyklovaných materiálů začínají na 40 dolarech (cca 1 000 Kč), což není zrovna málo vzhledem k tomu, že pro jejich výrobu korejský obr nepoužil exkluzivní materiály.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Hezké počtení, ale zcela k prdu.
  K čemu řemínky, když hodinky nejsou v Česku doposud v prodeji.
  Píši o verzi LTE 46 mm stříbrné, kreré jsem si před několika týdny předobjednal u DATÁRDU.
  A nic.
  Hodinky prý Datárt doposud nenaskladnil – jejich odpověď.
  Vím, žiji v nepovedeném Česku.

  • Základní verze tu v prodeji jsou, že ty zrovna chceš LTE verzi je už tvůj problém. Prostě si počkáš……

  • Hih. Řekl bych, že problém je Česko.

 2. Oni je vyrábějí ze starých ajfonů?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).