Domů » Bleskovky » Samsung v prvním čtvrtletí: méně prodaných smartphonů, zato největší zisk od roku 2013

Samsung v prvním čtvrtletí: méně prodaných smartphonů, zato největší zisk od roku 2013

Společnost Samsung zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál letošního roku, které pro korejského giganta vyznívají velmi příznivě. Přestože tržby ve výši 50,55 bilionů korejských wonů (1,1 bilionů korun) byly srovnatelné se stejným obdobím v loňském roce, provozní zisk narostl o třetinu na 9,9 bilionů wonů (asi 216 miliard korun), což je druhý největší zisk v dějinách Samsung Electronics; lepší byl už jen ve třetím kvartále roku 2013 – 10,2 bilionů wonů (asi 222 miliard korun).

Největší část z tohoto koláče nepatřila smartphonové divizi, ale oddělení, které se stará o vývoj, výrobu a distribuci polovodičů. Na displejích, čipsetech, paměťových čipech apod. vydělal Samsung 6,32 bilionů wonů (138 miliard korun), zatímco provozní zisk z chytrých telefonů činil „pouze“ 2,07 bilionů wonů (45,2 miliard korun). Absence tabletofonu Galaxy Note7 je tak na trhu stále znát, oproti stejnému období v loňském roce je zisk ze smartphonů téměř poloviční.

Letos se má prodat přes 50 milionů kusů Galaxy S8. Který model bude populárnější?

Aktuálně probíhající čtvrtletí by mělo být pro Samsung z hlediska smartphonů veselejší, projeví se v něm totiž prodeje vlajkových smartphonů Galaxy S8 a S8+, které podle analytických společností trhají rekordy v předobjednávkách a letos by se jich mělo prodat více než 50 milionů. Na další úspěch má zaděláno i polovodičová divize, která rozvíjí spolupráci s Qualcommem na další generaci 10nm čipsetů a od Applu získala zakázku na OLED panely pro budoucí iPhony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Vic za min. Tady je krasne videt jak jsou ty mobiy predrazene!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).