Domů » Bleskovky » Letos se má prodat přes 50 milionů kusů Galaxy S8. Který model bude populárnější?

Letos se má prodat přes 50 milionů kusů Galaxy S8. Který model bude populárnější?

Samsung v tomto týdnu zahájí prodej svých nových vlajkových modelů Galaxy S8 a Galaxy S8+ (recenze). Stane se tak 28. dubna, nicméně uživatelé, kteří si smartphone předobjednali dříve, jej dostali už okolo 20. dubna. Uznávaná analytická společnost Yuanta Securities odhaduje, že by Samsung letos měl prodat 50,4 milionů kusů Galaxy S8/S8+.

Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+
Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+

Za zprávou stojí analytik Lee Jae-yoon, který dále upřesnil, že by větší zájem měl být o model Galaxy S8+ s 6,2″ displejem, a to v poměru 53,9 % (27,1 milionů kusů). Klasického Galaxy S8 s 5,8″ panelem by se mělo prodat 23,3 milionů kusů (46,1 procent).

Kompletní hardwarové parametry Galaxy S8 naleznete zde, parametry Galaxy S8+ najdete zde.

Oba dva smartphony mají shodné hardwarové parametry, liší se pouze ve velikosti baterie, displeje a celkových rozměrech/hmotnosti. Galaxy S8+ je o něco dražší, než klasická varianta, a pokud se bude prodávat o něco lépe, plynou z toho pro Samsung také o něco vyšší příjmy, než v případě menšího modelu.

Recenze Samsung Galaxy S8: výkladní skříň výrobce

Co se týče vývoje, mají být oba modely pro Samsung vůbec nejnákladnější v historii. Podle analytické společnosti IHS jsou celkové náklady na výrobu jednoho kusu Galaxy S8 307,50 dolarů (cca 7 600 Kč), přičemž u Galaxy S7 to mělo být o 43,34 dolarů méně, a u Galaxy S7 edge o 36,29 dolarů méně. Připomínáme, že na našem trhu se Galaxy S8 prodává za doporučenou cenu 21 999 Kč a Galaxy S8+ za 24 999 Kč.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. No pokud připomínáte onu cenu v prodeji, asi by dávalo smysl bez DPH, tak jako ty výrobní (kde předpokládám).

    • A ještě lépe ve stejné měně. Takhle jste spíše udělali matematické cvičení pro čtenáře.

    • Nemáš to cca jedno? :-) kdo chce, si to spočítá.

    • xzeit: Tak cca jedno je v zásadě vše že:) Např. zrovna borci vedle uvedli cenu SGN7R a dokázali vypočítat, že repas je o 30% levnější. Jenže původní prodejní cenu vzali s DPH a novou bez DPH, co6 do slevy započítali. Ale jasně, vo co go, proč se s tím vlastně vůbec píšou, když o nic nejde:)

  2. 20.4 predobjednavka černeho galaxy s8 , nikde nic :D takze onen darek je nedarek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).