TOPlist

Letos se má prodat přes 50 milionů kusů Galaxy S8. Který model bude populárnější?

Samsung v tomto týdnu zahájí prodej svých nových vlajkových modelů Galaxy S8 a Galaxy S8+ (recenze). Stane se tak 28. dubna, nicméně uživatelé, kteří si smartphone předobjednali dříve, jej dostali už okolo 20. dubna. Uznávaná analytická společnost Yuanta Securities odhaduje, že by Samsung letos měl prodat 50,4 milionů kusů Galaxy S8/S8+.

Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+
Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+

Za zprávou stojí analytik Lee Jae-yoon, který dále upřesnil, že by větší zájem měl být o model Galaxy S8+ s 6,2″ displejem, a to v poměru 53,9 % (27,1 milionů kusů). Klasického Galaxy S8 s 5,8″ panelem by se mělo prodat 23,3 milionů kusů (46,1 procent).

Kompletní hardwarové parametry Galaxy S8 naleznete zde, parametry Galaxy S8+ najdete zde.

Oba dva smartphony mají shodné hardwarové parametry, liší se pouze ve velikosti baterie, displeje a celkových rozměrech/hmotnosti. Galaxy S8+ je o něco dražší, než klasická varianta, a pokud se bude prodávat o něco lépe, plynou z toho pro Samsung také o něco vyšší příjmy, než v případě menšího modelu.Samsun Galaxy S8 recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S8: výkladní skříň výrobce

Co se týče vývoje, mají být oba modely pro Samsung vůbec nejnákladnější v historii. Podle analytické společnosti IHS jsou celkové náklady na výrobu jednoho kusu Galaxy S8 307,50 dolarů (cca 7 600 Kč), přičemž u Galaxy S7 to mělo být o 43,34 dolarů méně, a u Galaxy S7 edge o 36,29 dolarů méně. Připomínáme, že na našem trhu se Galaxy S8 prodává za doporučenou cenu 21 999 Kč a Galaxy S8+ za 24 999 Kč.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku