Samsung příští pátek něco ukáže. Bude to chystaný Exynos 2200 s grafikou od AMD?

radeon

Samsung začal na sociálních sítích lákat na záhadnou premiéru, která se uskuteční příští pátek 19. listopadu. Událost má přinést ukázku toho, jak má v blízké budoucnosti vypadat zábava v herním průmyslu. V popisku pak korejský gigant zmiňuje pokroky ve světě polovodičů.

Exynos 2200 s grafikou od AMD?

Krátce po zveřejnění těchto upoutávek se pochopitelně začalo spekulovat o tom, zda se konečně dočkáme odhalení čipsetu Exynos 2200 s grafickým čipem od společnosti AMD. Tento čipset by měl pohánět vlajkové smartphony Samsungu pro příští rok, avšak v poslední době se začíná proslýchat, že Samsung má problémy s produkcí a zřejmě své jarní vlajkové smartphony svěří do rukou čipsetu Qualcomm Snapdragon 898.

Ať je pravda jakákoliv, Samsung se rozhodl tyto spekulace zastavit a objasnil, že se chystaná akce nebude týkat ničeho, co má souvislost s čipy Exynos (přestože na ni láká skrze účet Samsung Exynos). Údajně se dočkáme nějakých změn na sociálních účtech, což si informátor Ice Universe vysvětluje tak, že Samsung odhalí spoustu líbivého marketingového materiálu, ale samotný čipset bude představen až někdy v prosinci nebo v lednu.

Je tedy možné, že nám Samsung ukáže první mobilní hry s podporou technologie ray tracing, kterou má právě zprostředkovat grafický čip od AMD.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku