Domů » Bleskovky » Snapdragon vs. Exynos. Jaké čipy budou pohánět řadu Galaxy S22?

Snapdragon vs. Exynos. Jaké čipy budou pohánět řadu Galaxy S22?

Vlajkové smartphony od Samsungu z posledních let se v rámci jednotlivých trhů liší; zatímco v Americe a Číně se prodávají s procesory Qualcomm Snapdragon, ve zbytku světa v jejich útrobách tikají čipsety Exynos. Jak to bude s rozdělením u příští modelové řady?

Snapdragon pro všechny?

Před nedávnem internetem proběhla zpráva, že Samsung má zájem v příštím roce nasazovat do smartphonů mnohem více vlastních čipsetů na úkor těch konkurenčních; dokonce se hovořilo o tom, že Exynos bude pohánět 50–60 procent veškeré produkce. Nyní se však zdá, že minimálně v oblasti vlajkových smartphonů tomu bude úplně jinak.

Bývalý zaměstnanec Samsungu (který teď vynáší interní informace pod přezdívkou Super Roadster) prozradil nizozemskému serveru LetsGoDigital, že korejská firma letos možná úplně odpíská nasazení vlastního procesoru v telefonech Galaxy S22 a spolehne se pouze na nový čipset od Qualcommu.

Důvodem tohoto překvapivého rozhodnutí má být fakt, že výroba čipsetu Exynos 2200 se ukázala být příliš náročná a Samsung nebude schopný včas pokrýt poptávku. Jednou z překážek může být spojení se společností AMD, která má do čipové sady přidat grafický čip RDNA2 s podporou technologie ray tracing.

radeon

Na toto spojení jsme se velmi těšili, proto musíme doufat, že se výpadek nebude týkat úplně všech modelů. Koneckonců nizozemský web GalaxyClub.nl v souvislosti s touto zprávou uvádí, že řada Galaxy S22 se skutečně více spolehne na čipsety od Qualcommu, ale na modely s Exynosem 2200 řada přijde. To tvrdí i obvykle přesný informátor Ice Universe, který neuvádí, zda se poměr použití nějak změní.

Každopádně nedostatek polovodičů patrně může i za to, že premiéra řady Galaxy S22 proběhne později, než jsme byli v minulých letech zvyklí. Super Roadster stejně jako informátor Jon Prosser tvrdí, že globální premiéra se odehraje 8. února příštího roku, zahájení prodeje pak má být odstartováno 18. února.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Neviem no, ale Exynosu už neverím niejako. V poslednom čase sa Samsungu nedarilo s tými čipmi, stále mali niejaké problémy, či už s výdržou alebo prehrievaním. A samozrejme si to odniesli Európski zákazníci, čiže my. Snapdragon je väčšia stávka na istotu.

  2. Sice by bylo fajn, pokud by Note byl dovezen se SD. Jenže pokud by se chip ve spolupráci s AMD, ukázal jako ten po všech stránkách lepší, nebo třeba jen zdatně konkurující, jistě by možnost koupě Note v oné verzi nebyla tak citelným přínosem, jakým by byl, pokud by mezi E. a SD. panovaly ty rozdíly, jaké byly za dob, kdy se Evropa musela, co do oficiální distribuce, spokojit jen s jednou, a v lecčem ne tak dobrou variantou.
    Jinak nemám výtek:)
    Velmi jsem zvědav jak si společný počin Samsung + AMD, povede jak v oblasti výkonu tak i celkových provozních parametrů:) I Mediateku se daří:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).