Domů » Bleskovky » Na světě je nový benchmark Exynosu s grafikou AMD. Ukazuje neuvěřitelný výkon

Na světě je nový benchmark Exynosu s grafikou AMD. Ukazuje neuvěřitelný výkon

Ještě letos bychom se měli dočkat vůbec prvního čipsetu Samsung Exynos, který nahradí původně používané grafické čipy Mali za výkonnější čipy AMD Radeon. Podle prvních zjištění se můžeme těšit na vysoký výkon, který však může být nepříjemně ovlivněn škrcením z důvodu přehřívání. Pokud se však Samsungu podaří tento problém vyřešit, můžeme se těšit opravdu na působivé výsledky.

Exynos

Stejně výkonný jako loňské iPhony

Obvykle přesný informátor Ice Universe se dostal ke snímku obrazovky z testu 3D Mark (Wild Life), který měl být proveden na čipsetu Samsung Exynos s grafikou AMD. Tato sestava v testu získala neskutečných 8 134 bodů s průměrnou snímkovací frekvencí 50,3 fps. To je velice dobrá hodnota, uvážíme-li, že Qualcomm Snapdragon 888 si ze stejného testu odnesl 5 400 bodů, Exynos 2100 pak 5 300 bodů. Skóre testovaného Exynosu se tak víceméně vyrovnává čipsetu Apple A14 Bionic v poslední generaci iPhonů.

Nutno podotknout, že výsledky pravděpodobně neodhalují výsledky čipsetu Samsung Exynos, který uvidíme v některém z příštích smartphonů, ale zřejmě patří některé interní testovací jednotce. Procesorovou jednotku totiž v tomto případě tvoří jádra architektury Cortex-A77, přičemž procesor jarního vlajkového čipsetu Samsung Exynos 2100 sestává z ultravýkonného jádra Cortex-X1 a výkonných jader Cortex-A78. Nedá se tedy předpokládat, že by Samsung pro svůj budoucí čipset využil starší návrh.

Kdyby však měl chystaný Exynos skutečně takto vysoké hodnoty, jednalo by se v grafickém výkonu o znatelný mezigenerační skok.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Nedělali ten benchmark v Kanadě? Teď tam naměřili rekordní teploty, děti nechodí do škol a ventilátory jsou vyprodané. ;)

  2. Neuveritelny mi prijde jako moc silne slovo. Ja tedy cekal jeste vetsi rozdil.

  3. Hmm a co porovnání spotřeby energie?

  4. A poslední výhoda, kterou Apple měl, mizí jak pára nad hrncem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).