Domů » Bleskovky » Grafika AMD v čipsetech Samsung Exynos odhaluje svůj výkon, ale i první problémy

Grafika AMD v čipsetech Samsung Exynos odhaluje svůj výkon, ale i první problémy

Mobilní čipsety Samsung Exynos se letos dočkají znatelného navýšení grafického výkonu, neboť korejský gigant vymění grafické čipy Mali za výkonnější jednotky od AMD. Na internet se dostaly první výsledky testů, které odhalují skutečně působivé zlepšení.

Samsung Exynos s grafikou AMD: vysoký výkon a problémy s přehříváním

Podle spolehlivého informátora s přezdívkou Tron má být nový RDNA 2 čip od AMD až o 30 procent výkonnější než současný čip Mali-G78 osazený v Galaxy S21 Ultra. Příští generace Mali-G710 má sice přinést výkonnostní navýšení o 20 procent, na AMD to ovšem stačit nebude.

Exynos

Záleží ovšem, jak se Samsungu podaří takto vysoký výkon udržet, neboť první testy odhalily potíže s přehříváním, které následně vedou ke snižování výkonu. Po prvním testu došlo k přiškrcení přibližně o 20 procent, při druhém dokonce o 30 procent. Snad se tento problém podaří Samsungu do představení nové generace jeho čipsetů vyřešit.

A kdy dojde ke slavnostnímu odhalení? Podle informátora Ice Universe byla premiéra původně naplánovaná na červen, nakonec však byla posunutá na červenec. První čipset Samsung Exynos s grafikou AMD by se tak mohl objevit ještě v některém z letošních smartphonů, možná už v ohebném Galaxy Z Fold 3.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. bez přezdívky...

    Hurá:)

  2. A já čekal zázrak jak bude tohle řešení aspoň 2x výkonější jak to vytře všem zrak a ve finále to je výkonné jako stávající Exynos.
    A to se vyplatí…asi bych měl přestat číst toho hňupa z tydýtworld :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).