Domů » Bleskovky » Samsung přišel o pozici jedničky na Ukrajině. Který výrobce ho nahradil?

Samsung přišel o pozici jedničky na Ukrajině. Který výrobce ho nahradil?

Čínský trh s chytrými telefony je doslova přesycený celou řadou různých zařízení. Zaběhlým značkám se zde pravidelně daří generovat vysoké zisky. Začínající výrobci mají naopak stále obtížnější pozici, a tak se často zkoušejí prosadit na zahraničních trzích. Lákavá je pro ně především Evropa. I zde se však musejí potýkat s tvrdou konkurencí v podobě předních čínských hráčů, jakým je například společnost Xiaomi.

Analytická firma Canalys zveřejnila svůj průzkum evropského trhu, ze kterého vyplývá, že společnosti Xiaomi se daří napříč celou Evropou. Obzvláště dobré výsledky vykazuje čínský výrobce na Ukrajině, kde měl ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku 26,8% podíl na trhu. Díky skvělým prodejním výsledkům se Xiaomi na Ukrajině poprvé posunulo do čela v počtu prodaných smartphonů. První místo opustil jihokorejský Samsung, který dosáhl na 26,5 % tamního trhu.

Čínským výrobcům se na Ukrajině daří

Čtyři z pěti nejúspěšnějších mobilních značek na Ukrajině přitom pochází právě z Číny. Vyjma zmíněného Xiaomi jde ještě o Huawei (16,2 %), Meizu (10,6 %) a Honor (7,9 %). Společnosti Xiaomi se však daří také v západní Evropě, kde se co do počtu prodaných zařízení dostala na páté místo s meziročním růstem 415,1 %. Například ve Španělsku se čínský výrobce během minulého roku probil mezi top 3 nejprodávanější značky.

Společnosti Xiaomi se daří efektivně vstupovat za zahraniční trhy, mezi které mimo jiné patří také Francie, Itálie či Anglie. Čínský výrobce uvedl svůj globální expanzivní plán do pohybu před čtyřmi lety. Během této krátké doby už stihl zaznamenat výrazné prodejní úspěchy.

Šéf Xiaomi nevydržel čekat a vypustil do světa tiskové snímky a video odhalující Mi 9

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

10 komentářů

 1. Tak to je zásadní informace. Bohužel mi tu chybí článek o tom kdo je na prvním místě prodejů v Kosovu, Ázerbájdžánu nebo v Zimbabwe.

  • Franta Mlátička

   A co Somálsko!

  • Si trošku mimo keď si myslíš že Ukrajina je 100 rokov za…
   Za ďalšie je ich 40 melónov tak to je podľa mňa dobrý trh.

  • Mimo ses ty 70% národa žije v bídě, třetina národa ve válce…opravdu parádní trh…a my tady strašně všichni potřebujem vědět kolik tam kdo prodává. Je to jen ubohá reklama Xiaomi, pochlubit se že sou někde první…akorát redaktor zapomněl na označení „komerční článek“

  • Aha a kdyby tam byl slavný Apple na prvním místě (což se nikdy nestane) tak by si za to byl rád a ještě by si tu honil ego že Apple je král ???

  • Ach jo. Mě je hlavně úplně jedno kdo je první v prodejnosti někde na Ukrajině. Je to stejně hodnotný článek jako by v USA řešili kdo koho přeskočil v prodejnosti v České republice.

 2. Možná už je na čase připravit další kauzu typů Huawei, jinak nám ta Xiaomi pořádně zatopí.

  • Xiaomi není narozdil od Huawei financované Čínskou rozvědkou

  • Xiaomi je stejne cinska firma jako Huawei, vlivu vlady a rozvedky neuniknou

  • Hiawei vyrostlo na zakázkách pro čínskou armádu. Xiaomi nikoliv, takže ty vazby nemá tak velké.
   Netvrdiľ, že nepodléhá vlivu činské vlády, jen na ni nemá přímé napojení tak, jako Huawei.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).