Domů » Bleskovky » Šéf Xiaomi nevydržel čekat a vypustil do světa tiskové snímky a video odhalující Mi 9

Šéf Xiaomi nevydržel čekat a vypustil do světa tiskové snímky a video odhalující Mi 9

Už příští týden odhalí společnost Xiaomi svůj nový vlajkový smartphone Mi 9. Nejprve se tento telefon ukáže 20. února na tiskové konferenci v ČÍně, o pár dní později se na veletrhu MWC odehraje globální premiéra. Na oficiální obrázky zad se ale můžeme podívat už dnes.

Barevná záda s 3D kamerou

Na sociální sítě ne zavěsil sám šéf Xiaomi Lei Jun a pochlubil se, že na záda byla použita nanoúrovňová laserová gravírovací holografická technologie, na kterou byl nanesen dvouvrstvý nanopotah. Díky tomu budou mít záda gradientní přechod mezi fialovou, modrou a zelenou barvou, odstíny barev se navíc budou měnit podle úhlu dopadajícího světla.

V levém horním rohu najdeme trojitý fotoaparát, přičemž hlavní snímač bude disponovat rozlišením 48 Mpx, sekundární bude mít rozlišení 12 Mpx a posledním členem do party bude speciální ToF kamera určená pro sestavení hloubkové mapy, na jejímž základě pak bude vypočítáváno rozmazání pozadí a další funkce.

Xiaomi 9 Official Teaser - First Look

Xiaomi Mi 9 bude má mít rozměrný 6,4″ displej s integrovanou čtečkou otisků prstů a kapkovitým výřezem pro selfie kamerku, ve výbavě také nemá chybět čipset Qualcomm Snapdragon 855 a 3 500mAh akumulátor. Operačním systémem bude nejnovější Android 9.0 s nadstavbou MIUI.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Opat originalny vzhlad ?

  2. Opět nic extra…

  3. Vzhledem k ceně Xiaomi asi chce vypálit Samsungu rybník .Ppro mě bude asi poměr cena /výkon přijatelnější než u S10 a čekat 3/4 roku až bude cena aktraktivní i pro mě asi nebudu.

  4. Vypadá jako Huawei.

  5. Muže odvolat tiskovku a usetri za mineralky?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).