Cena:

Samsung přenechá Snapdragon 845 TSMC a soustředí se na vývoj 6nm výrobního procesu

Korejský gigant Samsung v minulých dvou letech produkoval vlajkové čipsety společnosti Qualcomm, čímž si pro ně vysloužil krátkou exkluzivitu. V příštím roce se však situace změní, chystaný Snapdragon 845 bude vyrábět společnost TSMC a Samsung si bude hrát na vlastním písečku.

Podle posledních zpráv bude příští vlajkový Snapdragon vyroben modernějším 7nm procesem, který Samsung rovnou přeskočí nebo jej bude využívat pouze u limitovaného množství čipsetů. Na místo toho bude pro příští čipy vyvíjet 8nm proces, který bude vylepšenou verzí současné 10nm technologie. Samsung však zároveň chystá přechod na 6nm, který by se měl odehrát někdy v roce 2019. Ze závodu obou gigantů mohou těžit výrobci smartphonů, např. Apple, který v minulosti odebíral čipsety od obou značek.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.