Domů » Bleskovky » Samsung představil miniaturní fotočip určený do displejů s dírou

Samsung představil miniaturní fotočip určený do displejů s dírou

Loni byly v módě výřezy do displeje, letošní smartphony schovají selfie kamerky do otvorů v displeji. Samsung bude chtít na tomto trendu řádně vydělat, loni na listopadové tiskové konferenci představil speciální displeje typu Infinity-O, nyní světu ukázal svůj ultratenký fotosenzor ISOCELL Slim 3T2 určený právě do otvorů v displejích.

„Malej, ale šikovnej“

Jedná se o vůbec nejmenší fotočip vyvinutý v laboratořích Samsungu, jeho fyzická velikost je 1/3,4″, rozlišení čipu je 20 Mpx při velikosti jednoho pixelu 0,8 μm. Díky technologii Binning Tetracell může docházet ke spojování informací ze čtyř sousedních pixelů do jednoho, což má za následek kvalitnější snímky s větším množstvím zachyceného světla, avšak se čtvrtinovým rozlišením.

Kromě selfie kamer počítá Samsung s využitím tohoto čipu na pozici sekundární kamerky s teleobjektivem. Místo pole Tetracell se v tomto případě využije standardní RGB filtr, i tak má být celá kamera o 7 procent tenčí než při použití běžného 1/3″ 20Mpx snímače. Samsung ISOCELL Slim 3T2 půjde do masové výroby ještě v tomto čtvrtletí, setkat se s ním máme u telefonů střední třídy.

Samsung Galaxy S10: otvor v displeji bude mít příjemnou sekundární funkci

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments