Samsung Galaxy S10: otvor v displeji bude mít příjemnou sekundární funkci

V prosinci loňského roku představil Samsung smartphone Galaxy A8s. Jedná se o první telefon korejského výrobce, který využívá displeje Infinity-O, tedy má v levém horním rohu otvor pro selfie kamerku. Toto řešení dostane za měsíc i nová vlajková řada smartphonů Galaxy S10, byť u nich se bude otvor nacházet v pravém horním rohu. To však zřejmě nic nezmění na drobné vychytávce, kterou Samsung použil už u Galaxy A8s.

Otvor pro selfie kamerku sice neumí zobrazovat žádné informace, avšak dotyková vrstva nad ním funguje normálně. Samsung si tak pro ni připravil speciální gesto – tažením od kamerky doprostřed displeje otevře aplikaci fotoaparátu připravenou na pořízení selfie. Sice si tímto způsobem můžete ušpinit čočku, ale i tak se jedná o stylovou libůstku.

O kolik displeje přijdeme?

Člen fóra XDA Developers s nickem me2151 našel a zveřejnil rozměry zmíněných výřezů u všech modelů Galaxy S10:

  • U Galaxy S10 Lite bude chybět otvor 132 × 132 pixelů
  • U Galaxy S10 to bude 138 × 138 pixelů
  • U Galaxy S10+ bude mít otvor rozměry 132 × 258 pixelů, a to z důvodu duální selfie kamerky
Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku