Domů » Bleskovky » Samsung představil duální fotoaparáty pro levné smartphony. Má je naučit bokeh efektu

Samsung představil duální fotoaparáty pro levné smartphony. Má je naučit bokeh efektu

Duální fotoaparát nemusí být jen výsadou vlajkových smartphonů, pomalu se dostává i do levnějších zařízení, byť neumí taková kouzla jako u dražších modelů. Částečné zlepšení reputace by mohlo přinést nové řešení od Samsungu nazvané ISOCELL Dual.

Pod tímto jménem hledejme spojení hardwaru a softwaru, které umožní levným zařízením pořizovat snímky s rozmazaným pozadím, popř. využít sekundární snímač pro zachycení kvalitnějších snímků při slabém osvětlení. Bohužel obě vymoženosti nebude možné využívat zároveň, pro první funkci Samsung použije kombinaci snímačů s rozlišením 13 a 5 Mpx, pro druhou kombinaci 8 + 8 Mpx.

Důležité je, že Samsung bude nabízet tyto moduly ostatním výrobcům zařízení společně s algoritmy, které jim umožní vymáčknout z nových snímačů to nejlepší – výrobci tak dostanou komplexní řešení a nemusí se starat o hardwarovou a softwarovou optimalizaci.

Ilustrační obrázek

Podle prezentace z loňského roku údajně korejský gigant plánuje i třetí kombinaci, která nabídne možnost dvojnásobného přiblížení, tu však Samsung v aktuální zprávě nezmiňuje. Možná si ji schovává pro své vlastní smartphony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).