Samsung představil duální fotoaparáty pro levné smartphony. Má je naučit bokeh efektu

Duální fotoaparát nemusí být jen výsadou vlajkových smartphonů, pomalu se dostává i do levnějších zařízení, byť neumí taková kouzla jako u dražších modelů. Částečné zlepšení reputace by mohlo přinést nové řešení od Samsungu nazvané ISOCELL Dual.

Pod tímto jménem hledejme spojení hardwaru a softwaru, které umožní levným zařízením pořizovat snímky s rozmazaným pozadím, popř. využít sekundární snímač pro zachycení kvalitnějších snímků při slabém osvětlení. Bohužel obě vymoženosti nebude možné využívat zároveň, pro první funkci Samsung použije kombinaci snímačů s rozlišením 13 a 5 Mpx, pro druhou kombinaci 8 + 8 Mpx.

Důležité je, že Samsung bude nabízet tyto moduly ostatním výrobcům zařízení společně s algoritmy, které jim umožní vymáčknout z nových snímačů to nejlepší – výrobci tak dostanou komplexní řešení a nemusí se starat o hardwarovou a softwarovou optimalizaci.

Ilustrační obrázek

Podle prezentace z loňského roku údajně korejský gigant plánuje i třetí kombinaci, která nabídne možnost dvojnásobného přiblížení, tu však Samsung v aktuální zprávě nezmiňuje. Možná si ji schovává pro své vlastní smartphony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *