Domů » Články » Samsung představil čtyři novinky s Androidem: Galaxy Ace, Mini, Gio a Fit

Samsung představil čtyři novinky s Androidem: Galaxy Ace, Mini, Gio a Fit

Korejský Samsung dnes nečekaně představil čtveřici chytrých telefonů s Androidem, které budou cílit spíše na méně náročné uživatele. Ani u jednoho nenajdeme WVGA displej či 1GHz procesor, to ale neznamená, že by nemohly mít úspěch. Pokud se jim na trh povede přijít se zajímavou cenou, určitě si své zájemce najdou. K vidění budou také na Mobile World Congressu, kde se jim určitě podíváme na zoubek podrobněji.

Nejlépe vybaveným z nového kvarteta je Samsung Galaxy Ace, který nabídne kapacitní HVGA displej (320 × 480 px) s úhlopříčkou 3,5 palce. Operační systém Android 2.2 bude pohánět 800MHz procesor a chybět nesmí ani 5MPx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací LED diodou. Kromě GSM zvládne i rychlá data v 3G sítích a nezapomnělo se ani na GPS navigaci, Wi-Fi, Bluetooth, digitální kompas či pohybové čidlo a proximity senzor, který automaticky vypne displej při přiložení telefonu k uchu. Baterie se pochlubí kapacitou 1 350 mAh a celkové rozměry telefonu jsou 112,4 × 59,9 × 11,5 mm. Druhá novinka, Samsung Galaxy Fit, nabídne téměř stejné parametry jako Ace, ubráno bylo pouze u procesoru, který bude pracovat na frekvenci 600 MHz a o zobrazování se postará displej s úhlopříčkou 3,31“, který však zklame pouhým QVGA rozlišením (240 × 320 px).

- -
Samsung Galaxy Ace

 - -
Samsung Galaxy Fit

Samsung Galaxy Gio se od modelu Ace v hardwarových parametrech také téměř neliší, rozdílný je snad jen design a z toho vycházející rozměry. Nejmenší ze čtveřice nese označení Galaxy Mini, který má velmi příjemné rozměry 110,4 × 60,6 × 12,1 milimetrů. Procesor nabídne frekvenci 600 MHz a displej opět pouze QVGA rozlišení a úhlopříčku 3,14“. Všechny čtyři nové modely se objeví na českém trhu v průběhu prvního čtvrtletí, otazník však zatím zůstává u ceny. Operační systém Android 2.2 bude u všech telefonů obohacený o uživatelské prostředí TouchWIZ a chybět nebude ani populární SWYPE klávesnice. Uvolnění dalších detailů lze očekávat na únorovém Mobile World Congressu, Samsung zde má tiskovou konferenci naplánovanou už na neděli 13. února od 18. hodin.

- -
Samsung Galaxy Gio

 - -
Samsung Galaxy Mini

-
Je jisté, že se na MWC dočkáme také představení tabletu Samsung Galaxy Tab 2 a nástupce oblíbeného Galaxy S, protože právě tyto modely se objevily v rozpisu programu nedělní tiskové konference.

Detailní specifikace jednotlivých telefonů
- -
Samsung Galaxy Ace a Galaxy Fit

- -
Galaxy Gio a Galaxy Mini

Zdroje: AndroidCentral, Mobile-Review, tisková zpráva

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

14 komentářů

 1. Ze by Samsung jel na stejne vlne jako HTC? V dobe nastupu 2 jadrovych mobilu s HDMI, spoustou pameti atd. predstavi jen takova orezavatka?

 2. Samsung přeci představí Galaxy S2 s dvoujádrovým procesore, takže žádné ořezávátko a né každý chce high-end zařízení takže klid.

 3. Samej Android, nic proti….něco s WP7 by nebylo :-/ ?

 4. jacek: Samsung je zřejmě s WP7 trochu opatrnější. Má na evropském trhu Omnii 7 a ještě nějaké modely v USA, ale mám pocit, že se od něj ničeho s WP7 na MWC nedočkáme a bude to vše pod taktovkou Androidu. Ale uvidíme :-)

 5. Myslím že Samsung vyčkává jak se to s WP7 vyvrbí. Přece jenom zatím nemá WP7 moc aplikací a nemluvě pro nás o neexistující podpoře.

 6. @Kvetakomil: To by samozřejmě mohl Samsung uvést nějaký supertelefon. Ale chce cílit na větší masu lidí. A v době, kdy u nás v ČR je stále přes 50% mobilů, které umí jen SMSkovat a telefonovat a smartphonů je tak kolem 5%, tak je to celkem potřeba. Jsme sice docela zapadákov, ale ono to nebude jinde zas o tolik lepší.

 7. “ kdy u nás v ČR je stále přes 50% mobilů, které umí jen SMSkovat a telefonovat“

  A co je jako na tom spatne?

 8. Pro někoho nic, pro operátory je to jenom dobře (nesesype se jim síť a nebudou muset tak rychle investovat do síťě), ale pro výrobce telefonů a vývojáře pro mobilní platformy je to katastrofa :).

 9. Ace a Gio – ořezávátka? Ještě před rokem by každý pištěl blahem!Viz Vdf 845,945.Nyní jde o to,za kolik kaček budou na pultě.Nejsou všichni melounáři.:-)

 10. Jojo orezavatka a pred rokem byl HTC Desire, coz je dnes uz take docela zastaraly stroj a pokud ho porovnam s tema novinkama radeji nemluvit. Ja bych rad vybiral z dvojjader, at na tom take neco jede. Pokud bych chtel jen volat a SMSkovat, tak prece nepotrebuju smartphone a muzu si koupit za par bezny mobil. Na co by mi byl smartphone? Chci mobil, co skloubi dohromady notas, fotak, kameru, herni konzoli a telefon v co nejpouzitelnejsi kvalite.

 11. Měl jsem možnost zkusit Windows mobile (HD 2), Symbian (Satio) a teď Android 2.2 (Desire Z) – jednoznačně můžu říct že propracovanější a funkčnější systém jsem nezažil, nemluvě o Android Marketu – takže nechápu co má kdo proti Androidu

 12. Kvatákomil: „Chci mobil, co skloubi dohromady notas, fotak, kameru, herni konzoli a telefon v co nejpouzitelnejsi kvalite.“ Tuhle větu bych chtěl slyšet od někoho rozumně uvažujícího slyšet někdy před rokem 2000.. Tehdy to byla sci-fi, dnes očividně uživatelé trochu zvýšili nároky :-D

  nespik: Android mi vadí zejména pro svojí přílišnou otevřenost, příliš časté aktualizace (nové verze, překotný vývoj), které nejsou dostupné plošně pro většinu zařízení v přijatelném časovém horizontu a v neposlední řadě nejednotnost UI napříč výrobci; nemluvě o problémech s některými funkcemi, které u některých zařízení fungují a u některých ne (např. problémy s Exchange u Desire HD). Od platformy požaduji konzistentnost, jednotnost, jednoduchost a bezproblémovou funkčnost. A v tom mi přijde, že Android ztrácí. Hovořím však na základě poznatků z druhé ruky, protože zatím jsem opravdu nenašel odvahu Android pořídit. Raději čekám na vyladění WP7.

  Přijde mi však, že Android je pro výrobce lepší, protože díky modifikacím se mohou snažit získat převahu nad konkurencí. iOS tohle neřeší, protože tu má iPhone a tím to končí. U WP7 bych viděl problém v tom, že se jednotlivá zařízení nebudou navzájem (i napříč výrobci) moc lišit. Snad je velikost displeje a HW klávesnice.

 13. jedna hrůza vedle druhé, to nejsou mobily ale tablety

 14. wojta: hmm, 50% co umí tak SMSkovat… co bych za to dal, aby to můj Desire Z uměl taky a ne zatajovat nově příchozí, zmatkovat v notifikacích, odesílat na náhodné kontakty….:-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).