TOPlist

Samsung představil čtyři novinky s Androidem: Galaxy Ace, Mini, Gio a Fit

Korejský Samsung dnes nečekaně představil čtveřici chytrých telefonů s Androidem, které budou cílit spíše na méně náročné uživatele. Ani u jednoho nenajdeme WVGA displej či 1GHz procesor, to ale neznamená, že by nemohly mít úspěch. Pokud se jim na trh povede přijít se zajímavou cenou, určitě si své zájemce najdou. K vidění budou také na Mobile World Congressu, kde se jim určitě podíváme na zoubek podrobněji.

Nejlépe vybaveným z nového kvarteta je Samsung Galaxy Ace, který nabídne kapacitní HVGA displej (320 × 480 px) s úhlopříčkou 3,5 palce. Operační systém Android 2.2 bude pohánět 800MHz procesor a chybět nesmí ani 5MPx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací LED diodou. Kromě GSM zvládne i rychlá data v 3G sítích a nezapomnělo se ani na GPS navigaci, Wi-Fi, Bluetooth, digitální kompas či pohybové čidlo a proximity senzor, který automaticky vypne displej při přiložení telefonu k uchu. Baterie se pochlubí kapacitou 1 350 mAh a celkové rozměry telefonu jsou 112,4 × 59,9 × 11,5 mm. Druhá novinka, Samsung Galaxy Fit, nabídne téměř stejné parametry jako Ace, ubráno bylo pouze u procesoru, který bude pracovat na frekvenci 600 MHz a o zobrazování se postará displej s úhlopříčkou 3,31“, který však zklame pouhým QVGA rozlišením (240 × 320 px).

- -
Samsung Galaxy Ace

 - -
Samsung Galaxy Fit

Samsung Galaxy Gio se od modelu Ace v hardwarových parametrech také téměř neliší, rozdílný je snad jen design a z toho vycházející rozměry. Nejmenší ze čtveřice nese označení Galaxy Mini, který má velmi příjemné rozměry 110,4 × 60,6 × 12,1 milimetrů. Procesor nabídne frekvenci 600 MHz a displej opět pouze QVGA rozlišení a úhlopříčku 3,14“. Všechny čtyři nové modely se objeví na českém trhu v průběhu prvního čtvrtletí, otazník však zatím zůstává u ceny. Operační systém Android 2.2 bude u všech telefonů obohacený o uživatelské prostředí TouchWIZ a chybět nebude ani populární SWYPE klávesnice. Uvolnění dalších detailů lze očekávat na únorovém Mobile World Congressu, Samsung zde má tiskovou konferenci naplánovanou už na neděli 13. února od 18. hodin.

- -
Samsung Galaxy Gio

 - -
Samsung Galaxy Mini

-
Je jisté, že se na MWC dočkáme také představení tabletu Samsung Galaxy Tab 2 a nástupce oblíbeného Galaxy S, protože právě tyto modely se objevily v rozpisu programu nedělní tiskové konference.

Detailní specifikace jednotlivých telefonů
- -
Samsung Galaxy Ace a Galaxy Fit

- -
Galaxy Gio a Galaxy Mini

Zdroje: AndroidCentral, Mobile-Review, tisková zpráva

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku