Domů » Bleskovky » Samsung potvrzuje: příští vlajkový Exynos dostane grafiku od AMD

Samsung potvrzuje: příští vlajkový Exynos dostane grafiku od AMD

Společnost Samsung v před dvěma dny představila čipset Exynos 2100, se kterým se setkáme v připravovaných vlajkových smartphonech řady Galaxy S21. Po vlně kritiky, která se na Samsung snesla kvůli loňskému nepříliš povedenému Exynosu 990, došlo k výrazným vylepšením, díky kterým by letošní novinka měla konkurovat těm nejlepším. A příští rok by mohlo být zlepšení ještě výraznější.

exynos 990
Zdroj obrázku: Samusng

Příští generace Exynosu dostane grafiku od AMD

Samsung v roce 2019 navázal spolupráci s AMD, přičemž jejím vyústěním by měl být mobilní čipset Exynos s grafikou od AMD. Letos to ještě neklaplo, avšak prezident LSI divize Samsungu Dr Inyup Kang na úterní tiskové konferenci prohlásil, že novou generací mobilních grafik bude vybaven příští vlajkový produkt. Mluvčí Samsungu poté serveru Android Authority objasnil, že myšleným vlajkovým produktem má být další generace čipu Exynos. Dá se předpokládat, že prvního Exynosu s grafikou od AMD se dočkáme v příštím roce, Samsung však může překvapit a odhalit ji už letos, například pro chystaný ohebný smartphone Galaxy Z Fold 3.

Smartphony řady Galaxy S21 si budou muset vystačit s grafikou Mali-G78 MP14, která ale rozhodně nebude žádné ořezávátko; Samsung slibuje meziroční nárůst výkonu o 40 procent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jako nenechalo by mne to chladným, kdyby tu byly propracované hry, kde by i současné či minulé top chipsety měly problém.
    Ale žádná taková hra není, proto mne to dost zaráží, že se pořád honí za výkonem, který není v praxi využit.
    Možná by se mohli začít trochu inspirovat u Nintenda…tam je na prvním místě SW.

    • Přesně tak. Na telefon není pro zkušeného hráče jediná kloudná hra. Přitom HW by bez problému zvládnul téměř cokoliv. Takové Nintendo Switch Lite dokáže i s relativně slabým HW kouzla. Nikdy by mě nenapadlo že si budu moct zahrát třeba Skyrim nebo Dark Souls na kapesní herní konzoli… Pak jsou tady hry jako Zelda nebo Mario. Na první pohled infantilní blbost pro děti, ale přitom to jsou neskutečně propracované a zábavné hry.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).