Cena:

Samsung potvrzuje: příští vlajkový Exynos dostane grafiku od AMD

Exynos Samsung

Společnost Samsung v před dvěma dny představila čipset Exynos 2100, se kterým se setkáme v připravovaných vlajkových smartphonech řady Galaxy S21. Po vlně kritiky, která se na Samsung snesla kvůli loňskému nepříliš povedenému Exynosu 990, došlo k výrazným vylepšením, díky kterým by letošní novinka měla konkurovat těm nejlepším. A příští rok by mohlo být zlepšení ještě výraznější.

exynos 990
Zdroj obrázku: Samusng

Příští generace Exynosu dostane grafiku od AMD

Samsung v roce 2019 navázal spolupráci s AMD, přičemž jejím vyústěním by měl být mobilní čipset Exynos s grafikou od AMD. Letos to ještě neklaplo, avšak prezident LSI divize Samsungu Dr Inyup Kang na úterní tiskové konferenci prohlásil, že novou generací mobilních grafik bude vybaven příští vlajkový produkt. Mluvčí Samsungu poté serveru Android Authority objasnil, že myšleným vlajkovým produktem má být další generace čipu Exynos. Dá se předpokládat, že prvního Exynosu s grafikou od AMD se dočkáme v příštím roce, Samsung však může překvapit a odhalit ji už letos, například pro chystaný ohebný smartphone Galaxy Z Fold 3.

Smartphony řady Galaxy S21 si budou muset vystačit s grafikou Mali-G78 MP14, která ale rozhodně nebude žádné ořezávátko; Samsung slibuje meziroční nárůst výkonu o 40 procent.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.