Domů » Bleskovky » Samsung potvrzuje práce na selfie kameře, která bude zcela schovaná v displeji

Samsung potvrzuje práce na selfie kameře, která bude zcela schovaná v displeji

Když Samsung na konci loňského roku poprvé odhalil parametry ohebného displeje pro smartphone Galaxy Fold, odhalil i nové typy displejů Infinity pro budoucí telefony. Zatímco smartphonů s displeji typu Infinity-O, V a U jsme se již dočkali, na displej typu New Infinity, tedy s integrovanou seflie kamerou přímo do displeje, si musíme ještě nějaký čas počkat.

Samsung pracuje na zajímavých technologiích

Samsung v tomto měsíci potvrdil, že takové řešení skutečně vyvíjí, avšak rozhodně nedorazí dříve než v horizontu 1 – 2 let, neboť dosud nebyla přivedena k dokonalosti. Z tohoto důvodu má řada vlajkových modelů Galaxy S10 (recenze) selfie kamerku umístěnou v otvoru, což prý bylo rovněž velmi náročné, úspěch této řady ale dokazuje sázku na správnou kartu.

samsung galaxy s10

Samsung chce do displeje schovat nejen selfie kamerku, ale také reproduktor. Proto pracuje na vývoji technologie Crystal Sound OLED display, která bude přenášet zvuk přímo skrze displej; podobnou technologií již disponuje smartphone LG G8 ThinQ. Poslední technologií, jejíž vývoj Samsung potvrdil, je ultrazvuková čtečka otisků prstů, která bude fungovat pod celou obrazovkou, a nikoliv pouze v jednom místě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments