Domů » Bleskovky » Samsung potvrzuje práce na selfie kameře, která bude zcela schovaná v displeji

Samsung potvrzuje práce na selfie kameře, která bude zcela schovaná v displeji

Když Samsung na konci loňského roku poprvé odhalil parametry ohebného displeje pro smartphone Galaxy Fold, odhalil i nové typy displejů Infinity pro budoucí telefony. Zatímco smartphonů s displeji typu Infinity-O, V a U jsme se již dočkali, na displej typu New Infinity, tedy s integrovanou seflie kamerou přímo do displeje, si musíme ještě nějaký čas počkat.

Samsung pracuje na zajímavých technologiích

Samsung v tomto měsíci potvrdil, že takové řešení skutečně vyvíjí, avšak rozhodně nedorazí dříve než v horizontu 1 – 2 let, neboť dosud nebyla přivedena k dokonalosti. Z tohoto důvodu má řada vlajkových modelů Galaxy S10 (recenze) selfie kamerku umístěnou v otvoru, což prý bylo rovněž velmi náročné, úspěch této řady ale dokazuje sázku na správnou kartu.

samsung galaxy s10

Samsung chce do displeje schovat nejen selfie kamerku, ale také reproduktor. Proto pracuje na vývoji technologie Crystal Sound OLED display, která bude přenášet zvuk přímo skrze displej; podobnou technologií již disponuje smartphone LG G8 ThinQ. Poslední technologií, jejíž vývoj Samsung potvrdil, je ultrazvuková čtečka otisků prstů, která bude fungovat pod celou obrazovkou, a nikoliv pouze v jednom místě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Jupi. Galaxy S13, nebo S14 by už to mohl mít. Bude to pak někomu I přes to vadit? ?

 2. No a co pak? co telefon to bude to samé jako teď jen displej a jiná barva na zádech každý rok? doufám že v prodejnách mají dost štítků :D Stačí ty jejich Áčka jeden jako druhý.

  • Protože lepší bude když se telefony budou i nadále lišit jenom hnusnym průstřelem nebo ještě hnusnejsim výřezem. To ti dává smysl? Když příště budeš v elektru, tak mrkni na odeleni TV, jestli bez štítku jsi schopen identifikovat model.

  • fold..

  • Než priblblou serfie kameru a pět čoček vzadu nebo kam to až zajde, bych rád třebas DVB-T2 modul, solarni panel po okrajích displeje třeba v půl cm rámečku, ve vrstvě displeje nebo n zádech.
   Samsung kdysi měl asi dva modely které je měly na zadech proč už ne?
   Solární nabijeni je sice velmi pomalé, ale udržovalo by trochu baterií a aspoň se vybijela pomaleji

  • Tedy: Tak už je to zhruba měsíc od poslední naší diskuze o reagování na příspěvky a stále jsi to nepochopil a jsi naprosto mimo s reakcemi. Tys asi nebyl ve škole nejbystřejší co?

  • Solarni panely jsou extremne neefektivni i v nejvetsi forme. Natoz v mobilu po okrajich? Dohledej si o tom neco, tohle jsou absolutni nesmysly. A TV tuner v mobilu? V jakym stoleti zijes? Televize umira rok od roku vic a vic, vsechno mas dnes online.

  • lukass71: I tu televizi :)

  • _qam_
   Jestli bazíruješ na těchle malichernostech, chyběl si ve škole na jiném předmětu moulo…..

  • no solarni panely nebudou efektivni a hlavne nechavat telefon na slunicku zamerne, to by asi moc nedopadlo dobre. DVB-T neni spatny, ale kdyz si vemes kolik vysilasich standartu je po cele planete, tak by telefony musely byt hodne specificke pro kazdy trh a do toho vyrobce nemusi jit. DVBT EU, Amerika ATSC (sever), ISDB-T (jih Ameriky + nejake dalsi staty vc. Japonska atd.) A velmi silny trh v Cine zase pouziva svoje DTMB…

 3. Rád bych pouze podotkl, že displej New Infinity již je v A 80!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).