Domů » Bleskovky » Samsung posouvá hranice! Nový fotočip má rekordně malé pixely a rozlišení 43,7 Mpx

Samsung posouvá hranice! Nový fotočip má rekordně malé pixely a rozlišení 43,7 Mpx

Fotočipová divize Samsungu opět dokázala, že patří ke špičce ve svém oboru. Představila nový senzor ISOCELL Slim GH1, který je vůbec prvním fotočipem na světě, jehož jednotlivé pixely mají fyzickou velikost pouhých 0,7 mikrometrů. Takovýchto pixelů je na malé ploše čipu rovnou 43,7 milionů.

isocell slim

Tip: Samsung odhalil 108Mpx fotoaparát, na kterém spolupracoval s Xiaomi. Nabídne 6K video

I s malým fotočipem se dají pořídit velké snímky

ISOCELL Slim GH1 používá novou technologii izolace pixelů, která má minimalizovat optické ztráty pro pořizování detailních a živých snímků s dostatkem světla a barevných informací. Díky technologii slučování informací ze sousedních pixelů Tetracell je možné snímat 10,9Mpx fotografie, kdy má každý jednotlivý pixel ekvivalentní velikost 1,4 mikronu a mnohem lepší citlivost na světlo; toho bude využíváno zejména za zhoršeného osvětlení. Nové čipy mají také fázový autofokus, a optickou stabilizaci obrazu založenou na gyroskopu.

isocell

Nepřehlédněte – Fotomobily v roce 2020: 108 megapixelů a desetinásobný optický zoom

S novým čipem lze také natáčet video ve 4K rozlišení bez velké ztráty zorného pole při 60 snímcích za vteřinu. Samsung ISOCELL Slim GH1 půjde do sériové výroby koncem letošního roku, počátkem příštího roku by se měl objevit v prvních koncových zařízeních.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Vsichni jdou ve stopach Huawei technologie 😀 Apple kopiruje vzhled fotoaparatu. Samsung nakonec ma 40mpix fotocip.

  2. A proč né 44? proč tak blbý číslo? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).