Domů » Bleskovky » Samsung pokročil ve vývoji 7nm výrobního procesu, použit bude ve Snapdragonu 855

Samsung pokročil ve vývoji 7nm výrobního procesu, použit bude ve Snapdragonu 855

Samsung právě dokončuje vývoj 7nm výrobního procesu, který by se za půl roku měl dostat do produkce, aby byl použit v nejnovějších a nejvýkonnějších procesorech příštího roku. Jihokorejský výrobce samozřejmě použije tento vyspělý výrobní proces u svých čipsetů Exynos, ale také, po vzoru minulých let, bude spolupracovat s Qualcommem na výrobě procesoru Snapdragon 855.

Takto moderní výrobní proces bude znamenat zvýšení výkonu a také efektivity procesoru, s čímž se pojí zlepšení výdrže baterie. Snapdragon 855 by Samsung měl začít vyrábět na konci roku 2018, aby byly první dodávky dostupné na začátku roku 2019, kdy část výrobců představí své vlajkové modely. Ty budou z velké části osazeny procesory právě od společnosti Qualcomm.

Procesor Samsung Exynos

Samsung u tohoto výrobního procesu využívá technologii EUV, která vychází ze slovního spojení „ultraviolet exposure equipment“. Původně se očekávalo, že vyvinutí této technologie bude trvat až do druhé poloviny tohoto roku, ale nakonec se to podařilo dříve. Zprávy hovoří o tom, že spolupráce mezi společnostmi Samsung a Qualcomm týkající se využití této technologie v Snapdragonu 855 jsou v plném proudu.

Největším rivalem jihokorejské společnosti v oblasti výroby procesorů je taiwanská společnost TSMC, kvůli které již začíná Samsung vyvíjet a testovat 5nm výrobní proces, který by měl přinést další významná vylepšení na poli výkonu a efektivity.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).