Domů » Bleskovky » Samsung nemá důvod k oslavám, meziročně mu poklesly tržby i zisk

Samsung nemá důvod k oslavám, meziročně mu poklesly tržby i zisk

Společnost Samsung Electronics zveřejnila finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Bohužel se jedná o další kvartál, na který Samsung nebude vzpomínat v dobrém, loni ve stejném období totiž vykázal lepší čísla. Tržby společnosti klesly meziročně z 58,48 na 56,13 bilionů wonů (asi 1,09 bilionu korun), ještě více je však vidět propad v zisku – z 14,87 na 6,6 bilionů wonů (asi 128,7 miliard korun).

Prodává se více smartphonů, jsou ale levnější

Stejně jako v minulých kvartálech je na vině pokles poptávky po paměťových čipech, Samsung očekává, že v druhé polovině roku dojde v této oblasti ke znatelnému zlepšení. Příliš se nedařilo ani divizi se smartphony, korejský gigant sice navýšil tržby o 8 procent, zisk z tohoto odvětví ale o 42 procent klesl.

Nepřehlédněte – Samsung Galaxy Tab S6: tenký, lehký a výkonný vyzývatel iPadu Pro

Na vině mají být především slabší prodeje ve vlajkovém sektoru, a to navzdory zvýšení celkových dodávek smartphonů, zejména v řadě Galaxy A. Poměrně povedené čtvrtletí má za sebou displejová divize, která zaznamenala meziroční nárůst tržeb z 5,67 na 7,62 bilionů wonů (asi 148,6 miliard korun), rostly i prodeje spotřební elektroniky.

samsung logo

Do třetího čtvrtletí vstupuje Samsung s velkými očekáváními, zejména půjdou do prodeje smartphony řady Galaxy Note 10 a ohebný Galaxy Fold. Rozšiřovat se také bude portfolio telefonů s 5G konektivitou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments