Samsung na MWC ukázal zajímavé konvertibly. Ovládnete je stylusem a vydrží až 21 hodin

Galaxy Book 2 360 6

Samsung dnes na MWC ukázal nové notebooky a mezi nimi i řadu konvertiblů Galaxy Book 2 360, kterou vám teď představíme. Tuto rodinu tvoří dva modely s úhlopříčkami 13,3 a 15,6”, které zaujmou především svojí univerzálností.

Galaxy Book2 Pro 360: Official Unboxing | Samsung

Galaxy Book 2 360: univerzál s ohromnou výdrží

Představené konvertibly v podstatě kopírují výbavu klasických notebooků z řady Galaxy Book 2, avšak přidávají větší volnost při jejich používání. Díky 360° kloubu je totiž možné displej přetočit na záda a proměnit na první pohled obyčejný notebook v tablet. K dispozici budou dvě velikosti s úhlopříčkami displeje 13,3 a 15,6”. Menší z nich váží 1,04 kg, větší pak 1,41 kg. Příjemně nízké jsou i tloušťky 11,5, respektive 11,9 mm.

Galaxy Book 2 360 1

Ať zvolíte jakoukoliv velikost, dostanete do rukou AMOLED zobrazovač s Full HD rozlišením a dotykovou vrstvou, kterou můžete ovládat nejen prstem, ale i přibaleným stylusem Galaxy S Pen.

Uvnitř obou strojů tikají nejnovější procesory Intel Core i5 a i7 12. generace s certifikací Intel Evo. V maximální výbavě mohou být spárované s 32 GB RAM a 1TB SSD úložištěm.

Galaxy Book 2 360 2

Konektivita je u těchto konvertiblů omezenější než v případě jejich čistě notebookových sourozenců – vystačit si musíte se třemi USB-C (1× Thunderbolt 4 a 2× USB 3.2), sluchátkovým portem a čtečkou microSD karet. Bezdrátovou konektivitu zastupují Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.1, zatímco podpora 5G/LTE chybí. O nabíjení se stará v balení přítomná 65W nabíječka, Samsung slibuje výdrž na baterii až 21 hodin. Dále ve výbavě nechybí čtečka otisků prstů, Full HD webkamera a dvojice reproduktorů naladěných společnostní AKG.

Galaxy Book 2 360 bude v prodeji ve třech barvách: stříbrné, grafitové a vínové. Na náš trh se však bohužel nedostane ani jedna verze.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku