Domů » Bleskovky » Samsung na MWC představí novou generaci tabletu Galaxy Tab a hodinek Galaxy Gear (spekulace)

Samsung na MWC představí novou generaci tabletu Galaxy Tab a hodinek Galaxy Gear (spekulace)

Samsung má na 24. února v rámci veletrhu Mobile World Congress naplánovanou akci s názvem Unpacked5, vzhledem k pořadovému číslu se očekává, že na ní představí novou vlajkovou loď Galaxy S5. Podle serveru ZDnet se máme dočkat i dalších zařízení, zejména nové generace chytrých hodinek Galaxy Gear 2 a tabletů Samsung Galaxy Tab 4. Díky zdroji MySamsungPhones máme specifikace těchto tabletů.

  

Stejně jako předchozí generace, má Samsung Galaxy Tab 4 přijít ve třech úhlopříčkách displeje – 10,1“, 8“ a 7“. Každý z těchto modelů pak bude mít variantu s LTE a bez. Ve srovnání se starší generací Galaxy Tab se jedná o nenásilnou evoluci, pojďme se tedy na specifikace jednotlivých modelů podívat.


Samsung Galaxy Tab 3, bude nová řada vypadat stejně?

Galaxy Tab 4 10.1

Rozlišení displeje největšího z tabletů bude WXGA (1280 × 800), poháněn bude čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,2 GHz, operační paměť nabídne netradičních 1,5 GB. Uživatelská paměť bude 16 GB a bude možné ji rozšířit paměťovou kartou. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 8 Mpx, přední pak 2 Mpx. Z konektivity se můžeme těšit na Wifi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth ve verzi 4.0, GPS, microUSB, netradičně plnohodnotné USB 3.0, slot na microSD kartu, sluchátkový jack a volitelně 3G/LTE modul. Baterie tohoto tabletu bude mít kapacitu 6 800 mAh. Softwarovou část obstará Android ve verzi 4.4 Kitkat a aplikace Samsung Hub Service, Hancom Office, E-Meeting, WebEx a Remote PC.

Galaxy Tab 4 8.0

Prostřední z trojice tabletů přijde se stejným rozlišením displeje jako jeho větší bratříček, stejná bude i velikost úložiště včetně možnosti jeho rozšíření, kapacita baterie, softwarová výbava a konektivita až na jedinou výjimku, kterou bude chybějící port USB 3.0. Zájemci si budou muset vystačit s klasickým microUSB portem. Dalším rozdílem bude velikost operační paměti, která činí u tohoto modelu 1 GB, LTE verze má o půl gigabajtu více. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 3 Mpx, přední 1,3 Mpx.

Galaxy Tab 4 7.0

Nejmenší tablet je od svých větších kolegů odlišnější, zejména v kapacitě baterie, která činí 4 450 mAh. Uživatelská paměť bude mít jen 8 GB, ale stále ji bude možné rozšířit paměťovou kartou. Procesor zůstane čtyřjádrový o taktu 1,2 GHz, operační paměť bude 1 GB. Fotoaparát a konektivita zůstanou stejné jako u osmipalcového modelu, ze softwarové výbavy ubyla aplikace Hancom Office.

Galaxy Gear 2

Kromě tabletů má podle ZDnet přijít i nová generace hodinek Galaxy Gear. Oproti první verzi mají dostat zcela nový design, flexibilní OLED displej a spoustu nových, prozatím nespecifikovaných, funkcí.


Příští verze hodinek Galaxy Gear má přijít se zcela novým designem

Naštěstí čekání na novinky už nebude dlouhé, za 14 dní budeme vědět o těchto produktech více. Sledujte Smartmanii a dostanete informace o nových telefonech, tabletech a hodinkách od Samsungu doslova z první ruky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).