Domů » Bleskovky » Samsung má patent na telefon se dvěma oddělitelnými displeji

Samsung má patent na telefon se dvěma oddělitelnými displeji

Letošní rok by měl přinést první skládací telefony, které se budou snažit u zákazníků obhájit vlastní existenci, a na základě počátečních úspěchů / neúspěchů pak výrobci usoudí, zda se mají této kategorii věnovat, nebo mají zaměřit své zraky jiným směrem.

foldable tablet
Ilustrační obrázek

Jedním z prvních průkopníků bude Samsung, který osadí svůj skládací smartphone ohebným displejem uvnitř a neohebným venku. Korejský gigant ale pomýšlí i na jiné typy skládacích mobilních zařízení.

Dva smartphony spojené magnety k sobě

Patentová přihláška podaná loni v červnu u WIPO (World Intellectual Property Office) odhaluje zařízení tvořené dvěma displeji, které u sebe drží několik magnetů. V podstatě se jedná o dva smartphony připojené k sobě, neboť jak je v patentu uvedeno, v obou částech se nachází vlastní procesor. Díky magnetům má být možné displeje spojit v několika polohách.

I když se jedná o dvě nezávislá zařízení, má být na systémové úrovni umožněna jejich spolupráce; při spojení má být možné používat oba displeje jako jeden velký, kvůli spojení však mezi nimi vznikne poměrně velká mezera. Mezi další varianty patří například možnost zobrazení textového editoru na jednom displeji, a virtuální klávesnice na druhé.

Zda se tato patentová přihláška někdy dočká naplnění, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No co 2 telefony , ale 3 telefony jež vytvoří tablet nebo normální telefon se dvěma displeji . :) Čím víc pruhů tím víc Adidas :) Bratři z Číny jdou do toho naplno .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).