Samsung hodlá zatřást svým mobilním portfoliem. Řada Galaxy J zmizí, vznikne Galaxy M

Korejský Samsung dnes představil smartphony Galaxy J4+ a J6+, možná se však jedná o poslední modely této řady. Korejský gigant údajně plánuje přeměnu svého telefonního portfolia.

Podle serveru ETNews bude mít řada Galaxy A širší záběr, a budou do ní spadat i smartphony nižší střední třídy, kterou nyní Samsung označuje Galaxy J. Ta má být prý zrušena úplně, vzniknout však má úplně nová modelová řada Galaxy M, do které budou spadat ty vůbec nejlevnější smartphony, včetně těch, které nyní Samsung prodává online a dává jim označení Galaxy On. S řadou Galaxy M bude chtít Samsung konkurovat čínským výrobcům, kteří si zejména v rozvojových zemích zcela podmanili trh s levnými telefony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. To by měli udělat pořádek. Zbytečně moc modelu.

  • Něco jako u Note? Jedno číslo vynechat, jednu generaci poslat na omezený trh, jednu generaci stáhnout, jeden produkt (tablet) zaříznout??

   • uni: A v tom je problém? Člověk by čekal, že když jedno číslo vynechaji (9), jeden model pošlou na omezený trh (Xs pro Čínu) a jednu generaci stáhnou (resp se po představení AirPower tváří, že nic), tak ti to bude po chuti. Je to jen tradiční dvojí metr, nebo jen klasické každodenní zmatení? Čemu vděčíme za to, že nás jednou pindů ušetříš a podruhé ne? :)

   • shepii (neregistrovaný)

    Menty: Prostě individuum, které nemá smysl řešit. Nic víc v tom nehledej ;)

   • Uni: ne, tak jsem to nemyslel.

   • bob (neregistrovaný)

    uni, ty jsi nejakej zapsklej duchodce

   • bob (neregistrovaný): A já myslel, že mě ostatní posílají po zvonění zpět do školních lavic ? Tak jak? Někdo tu myši mít hodně špatný odhad na lidi. Nebo jsi to jen doplnil ob studium třetího věku? ?

   • bob (neregistrovaný)

    Je pravda ze by ti vzdelani prislo vhod, na druhou stranu bys nemel tolik casu na vypisovani kravin. Tak bud rad ze muzes sedet v zupanu a backorach a v klidu si trolit.

   • uni: Takže jsi až taková kapacita, že nám ani nevysvětlíš důvod, že jednou pindáš a podruhé nepindáš? :) Klasika, zmatený, do rohu zahnaný uni.

   • Na druhou stranu na jiném webu jsou další individua, možná ještě horší, než UNI….

   • lukass71

    xzeit: ono bohuzel i na tomhle..

 2. Karel Endler (neregistrovaný)

  Dokud bude Samsung dávat do mobilů za 5 litrů čtyřjádra 1,4 GHz a paměTi 2/16, tak jaksi Číňanům konkurovat nedokáže.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *