Domů » Recenze » Recenze chytrých hodinek Samsung Gear S2: Renesance v ovládání

Recenze chytrých hodinek Samsung Gear S2: Renesance v ovládání

Nová generace chytrých hodinek od Samsungu přichází s velkým množstvím změn. Jiné tvary, nový koncept a také zcela nové ovládání, na které si okamžitě zvyknete. Škoda snad jen vyšší ceny.

I když nejsou prodeje nositelné elektroniky tak vysoké, jak se mnohdy prezentují (případně jak si výrobci přejí), nikdo z velkých hráčů si nedovolí tento segment trhu ignorovat. Jednoduše je zde obrovský potenciál a do budoucna prodeje pouze porostou. Po prvních pokusech se do rozjetého vlaku přidávají další a další výrobci. Nejenom Samsung tak inovuje a přemýšlí, čím by zaujal potenciální zákazníky.

První, kdo se pokusil změnit u hodinek ovládání k lepšímu, byl Apple díky své korunce na boku hodinek. Ostatní chytré hodinky – až na starší Sony SmartWatch 2, které kopírují ovládání z mobilu, či právě Samsung Gear S, které mobilem vlastně jsou – se ovládají především gesty napříč celým systémem. Malá korunka u Apple Watch (recenze) je příjemná věc, Samsung ale ovládání hodinek u modelu Gear S2 posunul o úroveň výš díky integraci otočné lunety. A přiznám se rovnou, že jsem zatím lépe ovladatelné hodinky na ruce neměl.

 

Dvě různé varianty: Změny hledejte pouze v designu

Samsung na českém trhu prodává dvě varianty Gear S2 ze tří, které vyrábí: verzi S2 Classic a verzi S2 (Sport). Hardwarové parametry jsou shodné, liší se od sebe pouze páskem a tělem, které je u verze S2 Sport více uhlazené a má plastový pásek, kdežto verze S2 Classic působí elegantněji, a to nejenom díky koženému vyměnitelnému pásku. Samsung také vyrábí 3G variantu s integrovaným GPS čipem a silnějším akumulátorem, v České republice se ale oficiálně neprodává.


Samsung Gear S2 Classic & Gear S2 (vpravo)

Sportovní verze hodinek Gear S2 se u nás prodává v tmavě šedém provedení nebo se stříbrným ciferníkem a bílým páskem za 8 999 Kč, elegantnější verze s označením Gear S2 classic s černým ciferníkem a koženým řemínkem stojí 9 999 Kč včetně DPH.

Videorecenze

Obsah balení

Hodinky se nacházejí v hezké válcovité krabičce, která už sama o sobě dává tušit, že se nejedná o levné zařízení. Po otevření najdete uvnitř kromě samotných hodinek také dva pásky, menší a větší, a samozřejmě nabíječku s neodpojitelným microUSB konektorem. Nabíječka je poměrně slabá, s dobíjecím proudem 5 V / 0,7 A. Uvnitř balení se také nachází magnetická indukční dobíjecí základna a velmi jednoduchý návod.

 

Design, konstrukce, hardware a displej

Hodinky splňují normu IP68, jsou tedy vodotěsné a prachotěsné. Díky tomu je nemusíte schovávat v dešti ani je odkládat při večerní sprše. Pásky jsou vyměnitelné. Verze S2 se musí spokojit pouze s těmi od Samsungu, verze S2 Classic používá standardní 20mm osičky, pásek si tedy můžete měnit libovolně.

 
Samsung Gear S2 Classic

 

Displej je postavený na technologii Super AMOLED a nabízí úhlopříčku 1,2″. Rozlišení je 360 × 360 pixelů, jemnost zobrazení tedy je 302 ppi. Čitelnost displeje je perfektní za všech podmínek, velkou výhodou je dokonalé podání černé barvy. Tmavé ciferníky proto vypadají velmi dobře.

 
Samsung Gear S2

Baterie má kapacitu 250 mAh a hodinky se nabíjejí bezdrátově. Pohání je dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 na frekvenci 1 GHz, k dispozici mají grafický akcelerátor Mali-400MP a 512 MB RAM. Vnitřní úložiště má 4 GB, pro uživatele je ale dostupných pouze 1,8 GB. Na nahrání písniček a následný poslech z hodinek (napřílad při běhání, kdy nechtete mít při ruce telefon) nicméně kapacita stačí.


Zleva Gear S2 Classic, Apple Watch, Gear S2 a Huawei Watch

Samsung Gear S2 jsou ve všech variantách vyrobené z nerezové oceli. Zpracování těla je příkladné a bez optických vad.

Hardwarové parametry

 • Operační systém: Tizen
 • Kompatibilita: telefony s Androidem 4.4+ (v budoucnu snad také iOS)
 • Procesor: dual-core, Exynos 3250, 1 GHz + GPU Mali-400
 • Displej: 1,2″ Super AMOLED, dotykový, kruhový, 360 x 360 px, 302 ppi
 • Paměť: 4GB interní úložiště (1,85 GB volných), 512 MB RAM
 • Rozměry & hmotnost: 42,3 x 49,8 x 11,4 mm, 47 gramů. Classic verze 39,9 x 43,6 x 11,4 mm, 42 gramů
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.1, NFC
 • Baterie: 250 mAh, výdrž 1,5 – 2 dny, 1,5 hod. nabíjení
 • Další informace: stupeň krytí IP68, akcelerometr, gyroskop, HRM, barometr, světelný senzor, měření srdečního tepu

Výdrž baterie

Alfou a omegou všech chytrých hodinek nejsou ani obrovská kvanta aplikací a tisíce ciferníků zdarma, ani honba za rozlišením na displeji. Výrobce vám může prodat cokoli – záleží, na co se chce zaměřit a co mu uvěříte. Pro uživatele jsou ale zásadní dvě věci: Jak se to celé ovládá a jak dlouho vydrží hodinky bez nabíječky?

 

Samsung u Gear S2 na obě tyto otázky odpovídá v pozitivním tónu. A musím přiznat, že pro mě odpovědi vyznívají lépe, než jsem čekal.

Výdrž bych zhodnotil jako špatnou, průměrnou a dobrou. Záleží totiž na tom, jak si hodinky nastavíte. Pokud necháte na displeji neustále svítit zjednodušený ukazatel času, každým otočením zápěstí si zobrazíte ciferník v plné parádě a displej nastavíte na maximální jas, budete rádi, pokud domů dojdete za tmy s funkčními hodinkami.

  

V momentě, kdy si necháte neustále zobrazený čas, stáhnete jas displeje na polovinu a vypnete automatické rozsvícení displeje po otočení zápěstí, se bez problémů dostanete s výdrží do druhého dne do večera. A pokud vypnete displej úplně a rozsvítíte ho pouze ve chvíli, kdy to budete potřebovat, dva a půl dne na jedno nabití nebudou problém. 250 mAh akumulátor vyšší výkon nepodá, dokáže ale víc než většina konkurence.

Slabinou je nabíjení, které je zoufale pomalé. Indukční magnetická nabíječka je hezká a hodinky v ní dobře vypadají, ale téměř dvě a půl hodiny nabíjení jsou příliš. To mám rychleji nabitý svůj smartphone. Pro zajímavost, LG G Watch R s téměř dvakrát silnějším akumulátorem nabijete za hodinu a půl, Sony SmartWatch 2 za 50 minut.

Ovládání hodinek

Je jedním slovem geniální. Zapomeňte na všelijaká (občas nepovedená) gesta z Android Wear, zapomeňte na miniaturní digitální korunku u Apple Watch. Proč? Protože luneta.

   

Na jednu stranu se výrobci předhánějí, kdo udělá kulatější displej, ale nikoho zatím nenapadlo využít k ovládání právě onen kruh. Samsung přináší u Gear S2 lunetu otočnou na obě strany, kterou procházíte nejenom menu, ale také veškeré notifikace a spuštěné aplikace. Horní boční klávesa slouží k návratu o krok zpět, spodní pak pro vstup do menu aplikací a lze jí nastavit akci při dvojitém stisku. Osobně jsem si takto nastavil rychlý vstup do nastavení budíku.

  

Otočením lunety doleva se dostanete z hlavního ciferníku do notifikací, otočením doprava zobrazíte aktivní widgety aplikací. Každé pootočení doprovází jemné cvaknutí a mechanický odpor. Můžete sice používat k procházení menu hodinek gesta pomocí dotykového displeje, nicméně luneta je o tolik přirozenější a rychlejší, že se ji naučíte používat téměř okamžitě.

  

A co hůř, na ostatních hodinkách vám začne chybět. Dotykový displej poté víceméně používáte místo klávesy Enter a k doplňkovým činnostem, jako je například určení pořadí widgetů či aplikací, případně k zadání textů pomocí softwarové klávesnice.

Aplikace a notifikace

Nalijme si čistého vína – nedostatek aplikací může být pro určité uživatele důvod k tomu, aby dali přednost konkurenčním hodinkám. Tizen nemá takové rozšíření jako Android Wear ani takovou popularitu jako systém u hodinek Apple Watch. Kvůli tomu je počet aplikací zatím dost omezený. V obchodě Samsungu například prozatím nenajdete ani klienta pro Facebook nebo aplikaci pro Messenger, Hangouts či Google+. Hodinky ale umí číst veškeré notifikace, které mobil přijme.

Zobrazí vám tedy cokoli, co se s mobilem děje, pouze nedokážete například na přečtený Hangout odpovědět. Maximálně si jej otevřete v mobilu. Odpovědět jde pouze na SMS, a to buď formou smajlíků či předem připravených zpráv, nebo pomocí softwarové klávesnice. Ani hovor nelze přes hodinky realizovat, pouze vás na něj upozorní a dovolí vám jej odmítnout.

  

Stále ale máte k dispozici synchronizaci kalendáře, příjem veškerých notifikací z mobilu, byť pouze pasivně, zobrazení času, počítadlo kroků, měřič srdečního tepu s velmi dobře spolupracující aplikaci S Health, předpověď počasí, stopky, odpočet času, či budík pomocí vibrací na zápěstí. Škoda že jsou vibrace obecně slabé (i na nejsilnější nastavení) a tak mě Gear S2 nikdy nevzbudily. Nechybí ani pro mě zásadní aplikace Najít telefon.

  

Ne každá aplikace je ale v Gear S2 jednoduše použitelná. Můžete sice využít hlasových poznámek, k jejich poslechu ale potřebujete připojená Bluetooth sluchátka, jelikož hodinkám chybí hlasitý reproduktor a poznámky vám do mobilu automaticky nepošlou. Nebo v hodinkách sice máte k dispozici Here mapy, ale k jejich plnému využití je musíte mít nainstalované i v mobilu.

  

Měření aktivit a srdečního tepu

U Gear S2 jsem byl zvědavý na přesnost počítání kroků. Sám dlouhodobě používám náramek Sony SmartBand Talk, který považuji v měření za velmi přesný. Dva dny jsem úmyslně nosil svůj náramek i hodinky Gear S2 na jedné ruce, abych vysledoval, jak moc se budou výsledky lišit.

 

Pokud jsem byl venku běhat, na trase 8 kilometrů s necelými 10 000 kroky byla odchylka Gear S2 od SmartBand Talk pouze 250 kroků. Při celodenním sledování kroků se oba přístroje nelišili o více jak 350 kroků. Přesnost měření je tedy u hodinek Samsung Gear S2 vysoká.

  

Odlišná situace nastane při běhání na pásu, kde se člověk pohybuje jinak, než při běhání venku. Tam hodinky na reálné 8km vzdálenosti naměřily 10,31 km, což je hodně nepřesný výsledek. Vaše data se ukládají do aplikace S Health a dále je možné je synchronizovat do telefonu.

Spokojení jsme také byli při měření srdečního tepu. Kolega Jirka Hrma zkoušel měřit tep pomocí Gear S2 oproti Apple Watch, které jsou v této disciplíně velmi přesné. Ať došlo k měření tepu po sportovní aktivitě, či v klidu křesla u počítače, výsledky se ukázaly jako shodné. I v tomto případě tedy musíme hodinky pochválit za přesné výsledky.

  

Konkurence a závěrečné hodnocení

Konkurentů pro Gear S2 najdeme na trhu celou řadu. Chcete elegantní hodinky? Pak se nabízejí Huawei Watch (recenze), které se u nás nedávno začaly prodávat. Často běháte a potřebujete GPS bez mobilu? pak se nabízejí Sony SmartWatch 3 (recenze) či u nás oficiálně nedostupný Microsoft Band 2 (recenze). Chcete základní notifikace a nechcete utrácet? Alcatel OneTouch Watch (recenze) vám jistě poslouží. Nabídka je široká, výrobců čím dál tím více. Čím tedy vynikají Samsung Gear S2?

 

Předně je to jejich systém ovládání. Luneta kolem displeje je velmi návyková, a díky bleskovým reakcím systému Tizen také špičkově využitelná. Oproti Android Wear je ovládání u Gear S2 o úroveň výše. Rychlé, přehledné, intuitivní. Dnes recenzované hodinky také, pokud si je chytře nastavíte, bodují výdrží. Je možné se dostat až na 2,5 dne, běžně není problém vydržet téměř dva dny.

Problémem může v tuto chvíli být nedostatek aplikací. Zde je na Samsungu, aby přesvědčil vývojáře, že se vývoj aplikací na operační systém Tizen pro Gear hodinky vyplatí. Pokud se to firmě podaří, budou patřit Gear S2 mezi to nejlepší na trhu. Už v tuto chvíli se ale jedná o elegantní hodinky s téměř dokonalým ovládáním, které ale – kvůli nedostatku aplikací – nedokážou vždycky to, co byste od hodinek za téměř deset tisíc korun očekávali. Právě cena je jedním z faktorů, která může případné zájemce od koupě odradit, ale pokud ji překousnete, budou vám Gear S2 skvělým společníkem.

Samsung Gear S2

8.1

Design a zpracování

7.5/10

Funkce a výbava

8.0/10

Výdrž baterie

8.5/10

Pohodlnost nošení

8.5/10

Klady (+)

 • geniálně jednoduché ovládání pomocí lunety
 • velmi rychlé reakce systému
 • skvěle čitelný displej
 • slušná výdrž (při určitém nastavení)
 • voděodolnost dle normy IP68
 • fungují s libovolným Androidem od 4.4 (1,5 GB RAM podmínkou)

Zápory (–)

 • pomalé nabíjení
 • slabá výdrž při automatickém rozsvěcení ciferníku
 • chybí GPS
 • slabé vibrace (i při intenzivním nastavení)
 • prozatím nedostatek aplikací
 • zcela hladká korunka občas při ovládání klouže
 • vyšší cena

David Šantora

Redaktor SMARTmania.cz. Otec dvou malých dětí, geek a fanoušek Star Wars. Hráč, co nemá na hry věčně čas, ale neustále je kupuje a pouze občas hraje, nadšený fotograf, který nedá dopustit na své OM-D, milovník gotického rocku a symphonic metalu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Tak Samsung jede v Tizenu už nějakou dobu, na přesvědčování vývojářů jistě nebylo třeba čekat na tento model, tedy dle všeho, vývojáře se nedaří přemluvit. Škoda, že Samsung takto tříští svou i vývojářskou pozornost a rozbíjí jednotnost „Android Wear“.

Na druhou stranu, Samsung si posiluje vendor lock, což dává samozřejmě smysl a je jeden z mála, který si toto může dovolit.

steelspace
Uživatel
steelspace

I MS používá na Band speciální OS a ne W10 IoT. U takového drobka, který umí tolik věcí, je prostě výdrž ta nejvyšší priorita. Časem se to ale sjednotí.

uni
Uživatel
uni

Den nebo dva, nezájem, nic na věci nemění. Denní nabíjení je rutina.

ms (neregistrovaný)
Anonym
ms (neregistrovaný)

„Den nebo dva…“

Kdyz se tim bude ridit kazdej, na tyden se nikdy nedostanes:)

Jinak dvojnasobek neni tak malo.

uni
Uživatel
uni

Se současnými technologiemi skutečně ne. A i ten druhý den dnes dáš při vhodném scénáři, nic víc.

dfg (neregistrovaný)
Anonym
dfg (neregistrovaný)

Tak do minusu date slabou vydrz a zaroven, ze nema GPS a prave diky tomu, ze nema GPS nema jeste mnohem slabsi vydrz.

mino
Uživatel
mino

Podľa väčšiny recenzentov najlepšie súčasné smartwatch. K čomu to je keď to aj tak musíte neustále nabíjať.

MrViki
Uživatel
MrViki

Podle kterých recenzentů? Zatím jsem nejvíce chvály četl na Huawei Watch, případně MS Band 2. Tyto od Samsungu nejsou nějak zvláště chváleny. A hlavně jsou pěkně ošklivé.

Standa
Uživatel
Standa

Když si vezmu, s jakým napětím očekávala mobilní veřejnost hodinky od Apple, aby pak nakonec vylezl rychlokvašný bezdizajn s nedomyšleným ovládáním, a pak to porovnám s (v kontextu nabídky) výbornými Gear S2, je mi smutno. Ne, vlastně veselo. Díky Samsungu za hodinky, co nevypadají jako z Horního Buranova :-)

Ještě tu výdrž, aby protáhli aspoň na tři dny, a koupím si dnešní způsob chytrých hodinkek i já.

uni
Uživatel
uni

Tak ono, kolikátá generace nebo produkt je toto a kolikáté jsou hodinky od Apple, to jsi poněkud přehlédl:)

Standa
Uživatel
Standa

No je to ještě horší… Apple má na rozdíl od ostatních pěknou hromádku peněz na účtech. Mohl je použít na vývoj, zaplatit designéra, UX specialistu, a navíc se mohl poučit z nedostatků už existující konkurence. Nestalo se ani jedno.

MrViki
Uživatel
MrViki

Apple watch jsou prodejně nejúspěšnější chytré hodinky na trhu. No nevím, jestli to udělali úplně špatně.

Standa
Uživatel
Standa

Hm… můj příspěvek se ale ani trochu netýká prodejů a „udělali úplně špatně“ :-D Buď nevíš, kde mačkat tlačítko na reakci, anebo ti jen došly argumenty – to se pak typicky převádí řeč na prodeje :-)

MrViki
Uživatel
MrViki

Ty jsi evidentně nepochopil, proč Apple podniká. Je to za účelem zisku a nic jiného v tom nemusíme hledat. A to právě dělá. Vývoj tak akorát kvalitní, aby maximalizoval zisk. Není třeba hned vyrobit naprosto dokonalé hodinky.

uni
Uživatel
uni

MRVIKI:podle mě standa v něčem jede, protože co píše je úplně z cesty…

Standa
Uživatel
Standa

Jenže hoši já nejsem Apple, já jsem zákazník a ten má trochu jiné potřeby než maximalizaci zisku někoho jiného :-)

A proto jsem rád za Samsung – nejenže nabízí zboží, které je o mílové kroky dál, než Apple, ale taky zboží nabízí za méně peněz. To je vše, co si zákazník, uvažující hlavou, může přát.

MrViki
Uživatel
MrViki

Ty mílové kroky a výrazně nižší cenu bych tedy fakt chtěl vidět a to píšu jako uživatel Samsungu (S6 128 GB).

Standa
Uživatel
Standa

Nikde nepíšu o „výrazně nižší ceně“. Nauč se číst, nebuď hysterický :-)

Důležité je to, že jako zákazníka mě fakt nezajímá zisk cizí společnosti. Tohle by ti měl napovědět selský rozum a pokud ne, pak nějaká základní ekonomická učebnice.

MrViki
Uživatel
MrViki

To už je slovíčkaření tolik typické pro okamžik, kdy dojdou argumenty.

Standa
Uživatel
Standa

Zase špatně :-) Zextremizovat můj názor a na tom se chabě pokusit stavět argumentaci rozhodně není slovíčkaření :-) K té ekonomice si připiš ještě nějaký výkladový slovník a pilně se uč vlastní jazyk, ostudo.

MrViki
Uživatel
MrViki

Nekličkuj a argumentuj k věci. To slovíčko rám bylo jen abychom se netahali o koruny. Je vidět, že argumenty k tomu mílovému náskoku zkrátka nemáš.

MrViki
Uživatel
MrViki

Rám=tam.

Standa
Uživatel
Standa

Správně! To, co jsi použil, bylo kličkování, nebo též pokus o manipulaci. Nejsi úplně marný :-) Na manipulační schopnosti Uniho ale zdaleka nemáš, proto jsi stále jen jeho vcelku nudnou napodobeninou.

Jinak co považuju za špatné na applích, horkou jehlou šitých hodinkách, jsem tu už psal. Vnímej prosím celý text, když už se chceš věnovat flamewaru, drahý.

MrViki
Uživatel
MrViki

Tak naposledy: v čem ta konkurence má ten mílový náskok? Vše ostatní ignoruji, to je jen omáčka skrývající nedostatek argumentů. Děkji.

uni
Uživatel
uni

Standa: Stando Stando, dnes (včera) jsi to fakt nějak přehnal, ani ta obvyklá tvá úroveň zde není. Pokud chceš hledat produkt horkou jehlou, musíš koukat někam jinam (např. u LG stahující hodinky z trhu že…) a ne u Apple, který po pár měsících kompletně ovládl trh:)

A to, že ty klidně budeš sypat své peníze do něčeho, co si neumí zajistit stabilitu je opravdu jen tvůj pohled na věc:)

Standa
Uživatel
Standa

Mrviki: tak pokolikáté chceš: už jsem to tu psal :-) čti, čti, čti. Ty nervózo jedna.

Uni: LG mě nezajímá, stejně jako mě nezajímá trh. Mluvil jsem o porovnání Samsung vs. Apple, kde to jabko trochu projelo. Pro vás je Apple nejlepší programově a kupujete produkty, abyste výrobci maximalizovali zisk. Podivné, ale vaše. Hotovo :-)

MrViki
Uživatel
MrViki

Nic od Apple nekupuji. Mám Samsung S6. Je tedy i na tomto jasně vidět, že jsi prostě mimo realitu. Sbohem.

Standa
Uživatel
Standa

Nikde nepíšu, že kupuješ Apple. Přes svou nasranost sis nevšiml, že pleteš dohromady dvě části věty dohromady. Ale to nic, určitě to nebylo účelně, že? :-)

uni
Uživatel
uni

Standa: hele já ti nevím, o něčem asi něco i víš, ale to neznamená, že o všem. Např. zde tvrdit, že Apple něco projelo (např. že nemělo designéra) je naprostý kec, neb za a) měli designéra z řad hodinkového byznysu, za b) módní domy nemají problém své jméno spojit s Apple Watch. Tedy si dovolím svým rozumem vyvést, že a) design asi není tak nekvalitní, jsou zde jistě jiní povolanější k posouzení než ty nebo já (viz např. ony módní domy), b) je to celé jen bezpředmětné hartusení nějakého čecháčka tady, protože ti ten večer prostě killnuli nějakou postavu v… Číst vice »

Standa
Uživatel
Standa

Uni ty ses vždycky příliš nekriticky klaněl před vším „velkým“ a okázalým. Největší prodeje, designér z řad hodinkového byznysu, módní domy… co je mi po tom? Život je příliš krátký na to, abych tupě přejímal diktát ostatních. Stejně jako se mi nelíbí applí hodinky, jejichž design mohl být akceptovatelný u počátku „chytrých“ hodinek, ne dnes, tak budu klidně kritizovat i Patek Philippe, protože zvlášť některé modely jsou vrcholem nevkusu. Kdo je navrhoval a kdo je potom chválil, je mi přitom úplně volné.

Bohužel nevím, co je MMO, Elite, ani buyback a hledat to s prominutím nebudu, takže bez reakce :-)

Tomáš (neregistrovaný)
Anonym
Tomáš (neregistrovaný)

Už 4 dny jsem spokojeným majitelem Gear S2, a s recenzí převážně souhlasím , ale: V mém případě při použití s Note 4 můžu na notifikace z FB mesangeru a WhatUp odpovídat přímo z hodinek, takže kdo má asi teleton Samsung, má stále navrch… Dále nesouhlasím s tím jak v recenzích kritizují nedostatek aplikací: co sakra všichni čekají,že přes hodinky pújde doma zasnout světlo a zapnout topení ? Android Wear je v tomhle směru možná rozsáhlejší, ale freveknce klíčových aktualizací mě poněkud znepokojovala… Původně jsem chtěl LG Urbane, ale po přečtení recenzí jsem u nich nebyl nadšen a raději jsem… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Tak kdybych šel do hodinek, přeci jen budu chtít více než jen notifikace. Na to stačí náramek. Např. něco, co by mi ukazovalo okolní kešky („radar“) a něco na navádění k nim. Také nějaký cyklopočítač a jednoduchou navigaci. A to jsem se v zásadě dotkl jen jedné oblasti. Ale nepochybuji, že k ní budu potřebovat sílu Google Play/Android Wear, abych byl schopen podobných výsledků dosáhnout. To prostě výrobce sám o sobě nenabídne (logicky).

Tomáš (neregistrovaný)
Anonym
Tomáš (neregistrovaný)

Jasně, tomu rozumím, ale vzhledem k tomu, že Tizen je uzavřený systém, tak aplikací několik je, a samotné hodinky už umí celekm dost v základu. S Android Wear memůžu porovnávat, ale v únoru jsem mel původní Gear 2 a na samotmý Tizen se stále zlepšuje.

uni
Uživatel
uni

Tomáš (neregistrovaný): Tak jistě, vždyť jsou na míle daleko před konkurencí (WatchOS, Android Wear), viz Standa. Až je skoro s podivem, že by bylo ještě co zlepšovat:)

Doktorq (neregistrovaný)
Anonym
Doktorq (neregistrovaný)

Za tyhle peníze bych to bral pouze s GPS čipem. Bez toho mi jsou všechny tyhle fitness vychytávky k ničemu. škoda, S2 se mi líbí, ale v ČR Samsung model S2 GSM, který čip má neprodává…

Doktorq (neregistrovaný)
Anonym
Doktorq (neregistrovaný)

Omluva, model Gear S2 3G

Roman (neregistrovaný)
Anonym
Roman (neregistrovaný)

celkom pekné dámske hodinky :)

pepabrk
Uživatel
pepabrk

Zdravím, je možné na S2 nainstalovat aplikaci endomondo? zobrazuje pak tato tepovku a lze pro její měření použít vestavěný HR monitor? Díky za odpověď

Tobiáš haršany (neregistrovaný)
Anonym
Tobiáš haršany (neregistrovaný)

Dobrý den dá se s 3G verzi u nás v ČR volat.
Děkuji za odpověď