Domů » Bleskovky » Patent prozrazuje podobu skládacího smartphonu Samsung Galaxy X

Patent prozrazuje podobu skládacího smartphonu Samsung Galaxy X

O skládacích smartphonech se mluví již pěknou řádku let, nicméně žádný z výrobců se zatím neodhodlal přetransformovat tuto myšlenku do praxe. Poslední spekulace však odkazují na projekt Valley (Galaxy X) ze stáje Samsungu, jehož premiéra je očekávána v průběhu příštího roku. Částečnou představu o možné podobě odkrývá nedávno podaný patent popisující mobilní zařízení s flexibilním displejem. Ilustrační dokumentace zobrazuje doposud nepředstavený smartphone, který půjde složit do kompaktnějšího tvaru. Klíčovým prvkem se pochopitelně stane nová generace Super AMOLED panelu s očekávaným 4K rozlišením. V odborných kruzích se také spekuluje o nasazení dotykové nanowire vrstvy využívající stříbrné nanodrátky.

Ve složeném stavu je patrný relativně velký rádius, jehož úlohou je ochránit flexibilní panel před degradací zobrazovacích schopností v namáhaném místě. Další zajímavostí je situování nabíjecího konektoru do kloubu zařízení a vyobrazená dokovací stanice. Je ovšem otázkou, jak Samsung vyřeší případy, kdy uživatel bude chtít zařízení používat a zároveň nabíjet. Návrh zároveň prozrazuje přítomnost čtečky otisků či skeneru oční duhovky.

GalaxySkin02Samsung se poprvé pochlubil myšlenkou flexibilního smartphonu u konceptu Galaxy Skin v roce 2011

Jestliže Samsung představí v průběhu příštího roku podobný typ smartphonu, bude nesmírně zajímavé sledovat, jak zareaguje široká veřejnost. Dosavadní vývoj trhu s chytrými telefony začíná vykazovat známky stagnace a pro výrobce je stále obtížnější své zákazníky přesvědčit k nákupu nových zařízení. Uvedení skládacího smartphonu by mohlo utišit hlad po inovacích ze strany technologických nadšenců a vyburcovat konkurenci k dynamičtějšímu vývoji.

Zatím však není zcela jasné, jaké benefity skládací konstrukce ve finále přinese. Kromě větší úhlopříčky lze totiž očekávat vyšší náchylnost k poškození a nárůst tloušťky v zavřeném stavu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments