Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Tab A 10.5″: ideální gaučový tablet pro celou rodinu

Samsung Galaxy Tab A 10.5″: ideální gaučový tablet pro celou rodinu

Samsung dnes představil nový tablet pro ty, kteří nechtějí příliš utrácet, a přesto si chtějí užít pohodlnou konzumaci obsahu na velkém displeji. Má poněkud krkolomný název Samsung Galaxy Tab A 10.5″, přičemž minimálně poslední údaj o úhlopříčce si mohl výrobce odpustit; menší nebo větší variantu tohoto zařízení totiž nepředstavil.

Desetipalec do křesla

Displej pokrývající většinu čelní plochy má poměr stran 16:10 a rozlišení 1 200 x 1 920 pixelů. Oproti vrcholovým zařízením se nejedná o AMOLED panel, ale o klasické TFT LCD. Rámečky byly patřičně ztenčeny, přesto je tablet stále za co chytit. Audiovizuální zážitek doplňují reproduktory s podporou prostorového zvuku Dolby Atmos.

Z dolního okraje zmizelo klasické domovské tlačítko, spolehnout se musíte na tlačítka virtuální; čtečka otisků přítomná není. Na přední straně najdeme ještě 5Mpx kamerku, hlavní fotoaparát na kovových zádech má rozlišení 8 Mpx. Rozměry tabletu jsou 260 × 161,1 × 8 mm, jeho hmotnost je 529 gramů.

O pohon zařízení se stará čipset Qualcomm Snapdragon 450 ve spolupráci s 3 GB RAM. Vnitřní paměť je 32 GB, je však možné její rozšíření paměťovou kartou. Do prodeje půjde i verze se slotem na SIM kartu a podporou sítí LTE, jinak bezdrátovou konektivitu zajišťují Wi.Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Drátovou konektivitu má na starosti pouze USB-C port, kterým se zároveň dobíjí akumulátor s kapacitou 7 300 mAh.

Vhodný pro rodiče i děti

Operačním systémem je Android 8.1 Oreo vybavený vlastní nadstavbou a spoustou aplikací – díky SmartThings je možné řídit chod chytrých spotřebičů v domácnosti, režim Kids je pak přepne do prostředí upraveného pro děti; v něm je i dětský prohlížeč a několik aplikací a her. V tabletu je možné vytvořit několik účtů, například pro děti a pro rodiče.

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy Tab A 10,5″ půjde do prodeje v černé a šedé barvě, základní cena je 7 999 korun vč. DPH, za verzi s LTE konektivitou si ještě 2 tisíce připlatíte. Tablet bude dostupný 31. srpna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Mno podle mě je to Surface jako pohodlné zařízení i pro konzumaci obsahu, už i kvůli stojánku, ale tohle je takové sympaticky rozměrově, možná pohodlnější pro tyto účely

  • A ceno se GO verzí je podobná. Ale zase když chce někdo jen na konzumaci obsahu, Android tablet, zvlášť tento je zajímavá volba.

 2. To vypadá dobře!

 3. Redakce: Co si představuje pod pojmem TFT LCD? Jako že není STN?

  • Jakub Karásek

   Ano, podle tiskové zprávy se jedná o TFT LCD panel, tedy aktivní displej s maticí tvořenou tenkovrstvými tranzistory. Zda se jedná o IPS či jiný typ výrobce nezmiňuje

  • Díky. Jen pro faktum, s STN jsem se nesetkal…. No více než 10 lety. Tak ta informace zní poměrně nadbytečně a naopak jsme se vlastně nedozvěděli nic. Tedy zpackané informace od Samsungu, zajímavé.

  • čuni: Asi jak když Apple řekne, že do iPhone X dal OLED. Nikdo neví jestli jde o super amoled, plastic OLED, optic amoled, či úplně něco jiného.
   Jinak samozřejmě půjde o PLS displej, který samsung používá všude tam, kde nepoužije Super Amoled.

 4. Suhlasim s tym, ze to moze byt fajn gaucovy tablet. Na pozeranie rozravok pre deti a pre rodicov na prezeranie fotiek. Zase nic pre mna.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).