Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 se čtečky otisků prstů v displeji nedočká, Note 9 možná ano

Samsung Galaxy S9 se čtečky otisků prstů v displeji nedočká, Note 9 možná ano

Závod o to, komu se podaří implementovat funkci čtečky otisků prstů přímo do displeje, letos nikdo nevyhrál. Qualcomm sice představil technologii, kterou pak ve svém prototypu demonstrovala společnost Vivo, na masové nasazení si však máme počkat až do roku 2019.

Revoluční čtečka otisků od Qualcommu a Vivo na videu: rychlostí neoslní

Jedním z těch, kdo chtějí čtečku otisků dostat do displejové části, je i korejský Samsung. Ten u svých letošních vlajkových modelů musel sáhnout k nepopulárnímu přesunutí čtečky z čelní strany na zadní, protože bezrámečkový design a zaoblený displej prakticky znemožňuje její umístění jinam. Známý a poměrně vysoce přesný analytik Ming-Chi Kuo predikuje, že korejský gigant představí telefon se čtečkou otisků v displeji již příští rok, avšak Galaxy S9 se jí ještě nedočká. Důvodů má být hned několik:

  • Technologie společnosti Synaptics má zatím problémy s optickou vrstvou, a společnost tak nebude schopná stihnout masovou produkci Galaxy S9
  • Navíc dodavatelem čteček pro Galaxy S9 bude nejspíše firma Egis
  • Samsung navíc nemusí nikam spěchat, neboť čtečku otisků v displeji nebude mít ani chystaný iPhone 8

Ming-Chi Kuo vkládá mnohem více nadějí do příštího tabletofonu Galaxy Note9, pro nějž by již mohla být technologie hotová, a to díky spolupráci několika výrobců. Pokud se tedy tyto predikce vyplní, můžeme očekávat jediné – Galaxy S9 bude mít stále čtečku otisků prstů umístěnou na zádech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Klidně bych vsadil to co mi po výplatě zbyde na útratu že u s9 už bude integrovaná do displeje. Tohle už je bleskmania.cz

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).