Domů » Bleskovky » Revoluční čtečka otisků od Qualcommu a Vivo na videu: rychlostí neoslní

Revoluční čtečka otisků od Qualcommu a Vivo na videu: rychlostí neoslní

Společnost Qualcomm představila v minulém týdnu novou ultrazvukovou čtečku otisků prstů, kterou lze zabudovat i pod sklo displeje (více informací). Jako první tuto technologii demonstroval čínský výrobce Vivo na prototypu svého smartphonu; jak odemykání telefonu skrze displej funguje, se můžete přesvědčit na následujícím videu.

Proces učení trvá oproti standardním samostatným senzorům znatelně déle a ani samotné odemknutí telefonu svojí rychlostí příliš neoslní. Prst je nutné na displeji chvíli přidržet, letmým dotekem k autentizaci uživatele nedojde. Tato technologie také vyžaduje strefit se na konkrétní místo na displeji, což kvůli absenci fyzického ohraničení nemusí být tak komfortní, jako u současných čteček.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).