Samsung Galaxy S9 je podle Consumer Reports nejlepší telefon současnosti. Zaujal svojí odolností

Nezávislá spotřebitelská organizace Consumer Reports otestovala nejnovější vlajkové smartphony od Samsungu a ocenila je zatím nejvyššími známkami ve své historii. Prvenství dosud drželi jejich předchůdci, na které dokonce nestačily ani loňské iPhony. Čím smartphony Samsung Galaxy S9 a S9+ redakci zaujaly?Samsung Galaxy S9Nepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S9: evoluce dotažená k dokonalosti

Přestože v některých oblastech prakticky k žádnému zlepšení nedošlo, u některých disciplín si telefony vedly výrazně lépe než jejich předchůdci. Jednou z těchto disciplín byla odolnost, kterou redakce Consumer Reports ověřuje ve zvláštním zařízení simulující pády telefonu z výšky. Zatímco dvojice Galaxy S8 a S8+ přestaly být po padesátce pádů funkční kvůli rozbitým sklům, Galaxy S9 test přežil pouze s lehkými škrábanci, Galaxy S9+ se poroučel až někdy při druhé padesátce pádů.

iPhony fotí lépe

Consumer Reports také velice dobře hodnotí vylepšený zvuk, vysoký výkon a lepší pozici otisků prstů. Telefony od Samsungu ztratily body v hodnocení fotoaparátu, kde prvenství patří třem posledním iPhonům, a také za sníženou výdrž na baterii oproti minulé generaci. Nutno podoktnout, že v testech se zatím neobjevila letošní konkurence, která může pořadím zamíchat. Celý test Galaxy S9 a S9+  si můžete přečíst přímo na stránkách Consumer Reports.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku