Samsung Galaxy S9 je podle Consumer Reports nejlepší telefon současnosti. Zaujal svojí odolností

Nezávislá spotřebitelská organizace Consumer Reports otestovala nejnovější vlajkové smartphony od Samsungu a ocenila je zatím nejvyššími známkami ve své historii. Prvenství dosud drželi jejich předchůdci, na které dokonce nestačily ani loňské iPhony. Čím smartphony Samsung Galaxy S9 a S9+ redakci zaujaly?

Přestože v některých oblastech prakticky k žádnému zlepšení nedošlo, u některých disciplín si telefony vedly výrazně lépe než jejich předchůdci. Jednou z těchto disciplín byla odolnost, kterou redakce Consumer Reports ověřuje ve zvláštním zařízení simulující pády telefonu z výšky. Zatímco dvojice Galaxy S8 a S8+ přestaly být po padesátce pádů funkční kvůli rozbitým sklům, Galaxy S9 test přežil pouze s lehkými škrábanci, Galaxy S9+ se poroučel až někdy při druhé padesátce pádů.

iPhony fotí lépe

Consumer Reports také velice dobře hodnotí vylepšený zvuk, vysoký výkon a lepší pozici otisků prstů. Telefony od Samsungu ztratily body v hodnocení fotoaparátu, kde prvenství patří třem posledním iPhonům, a také za sníženou výdrž na baterii oproti minulé generaci. Nutno podoktnout, že v testech se zatím neobjevila letošní konkurence, která může pořadím zamíchat. Celý test Galaxy S9 a S9+  si můžete přečíst přímo na stránkách Consumer Reports.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Tomáš S. (neregistrovaný)

  :-D :-D :-D :-D :-D budu jim teda věřit :-)

 2. shepii (neregistrovaný)

  Tak Galaxy S je každý rok to nejlepší na trhu už od svého prvního modelu, takže žádné překvapení.

 3. imperator

  “Nezávislá spotřebitelská organizace…”

  “vysoký výkon a lepší pozici otisků ”

  Na dnes stačilo

 4. Karel (neregistrovaný)

  U S9 musím telefon pro odemknutí otiskem posunout v dlani výš a je tak daleko blíže k vyklouznutí z ruky. Pád jsem pochopitelně netestoval, ale nechce se mně vzhledem ke stejně zaoblenému sklu věřit, že by vydržel více, docela by mne zajímalo, v čem konkrétně ta lepší výdrž proti pádu spočívá. V prvních recenzích se u S8 uvádělo, že stačí jeden pád a je vymalováno, nyní se dozvídáme, že těch pádů je zapotřebí padesát … věřím jedině vyššímu výkonu daném čipsetem.

 5. Wolf (neregistrovaný)

  Zadne prekvapeni, kdyz testuji jenom Samsung.

  • JoVym (neregistrovaný)

   A klikl jsi na ty jejich stránky, že tu něco takového tvrdíš? Já tam vidím Samsung, Sony, ZTE, Huawei…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *