Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 je podle Consumer Reports nejlepší telefon současnosti. Zaujal svojí odolností

Samsung Galaxy S9 je podle Consumer Reports nejlepší telefon současnosti. Zaujal svojí odolností

Nezávislá spotřebitelská organizace Consumer Reports otestovala nejnovější vlajkové smartphony od Samsungu a ocenila je zatím nejvyššími známkami ve své historii. Prvenství dosud drželi jejich předchůdci, na které dokonce nestačily ani loňské iPhony. Čím smartphony Samsung Galaxy S9 a S9+ redakci zaujaly?

Recenze Samsung Galaxy S9: evoluce dotažená k dokonalosti

Přestože v některých oblastech prakticky k žádnému zlepšení nedošlo, u některých disciplín si telefony vedly výrazně lépe než jejich předchůdci. Jednou z těchto disciplín byla odolnost, kterou redakce Consumer Reports ověřuje ve zvláštním zařízení simulující pády telefonu z výšky. Zatímco dvojice Galaxy S8 a S8+ přestaly být po padesátce pádů funkční kvůli rozbitým sklům, Galaxy S9 test přežil pouze s lehkými škrábanci, Galaxy S9+ se poroučel až někdy při druhé padesátce pádů.

iPhony fotí lépe

Consumer Reports také velice dobře hodnotí vylepšený zvuk, vysoký výkon a lepší pozici otisků prstů. Telefony od Samsungu ztratily body v hodnocení fotoaparátu, kde prvenství patří třem posledním iPhonům, a také za sníženou výdrž na baterii oproti minulé generaci. Nutno podoktnout, že v testech se zatím neobjevila letošní konkurence, která může pořadím zamíchat. Celý test Galaxy S9 a S9+  si můžete přečíst přímo na stránkách Consumer Reports.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. :-D :-D :-D :-D :-D budu jim teda věřit :-)

 2. Tak Galaxy S je každý rok to nejlepší na trhu už od svého prvního modelu, takže žádné překvapení.

 3. “Nezávislá spotřebitelská organizace…”

  “vysoký výkon a lepší pozici otisků ”

  Na dnes stačilo

 4. U S9 musím telefon pro odemknutí otiskem posunout v dlani výš a je tak daleko blíže k vyklouznutí z ruky. Pád jsem pochopitelně netestoval, ale nechce se mně vzhledem ke stejně zaoblenému sklu věřit, že by vydržel více, docela by mne zajímalo, v čem konkrétně ta lepší výdrž proti pádu spočívá. V prvních recenzích se u S8 uvádělo, že stačí jeden pád a je vymalováno, nyní se dozvídáme, že těch pádů je zapotřebí padesát … věřím jedině vyššímu výkonu daném čipsetem.

 5. Zadne prekvapeni, kdyz testuji jenom Samsung.

  • A klikl jsi na ty jejich stránky, že tu něco takového tvrdíš? Já tam vidím Samsung, Sony, ZTE, Huawei…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).