Cena:

Samsung Galaxy S8 a S8+ dostanou Oreo na konci ledna, Note8 možná ještě dříve

Samsung připravuje systémovou aktualizaci pro své loňské vlajkové smartphony, která má povýšit Android na verzi 8.0 Oreo a nadstavbu Samsung Experience na verzi 9.0. U modelů Galaxy S8 a S8+ běží od listopadu loňského roku veřejný beta test, který má být podle Samsungu uzavřen 15. listopadu; počínaje dnešním dnem končí možnost se do tohoto programu zaregistrovat.

Korejský gigant se tak zřejmě připravuje na vypuštění ostré verze, přičemž podle zdrojů serveru PhoneArena se tak má stát někdy koncem tohoto měsíce. Ještě dříve by se k Oreu mohli dostat majitelé smartphonů Galaxy Note8, na diskuzní síti Reddit se objevil příspěvek uživatele, který již na Note8 (verze s čipsetem Samsung Exynos) obdržel Oreo standardní cestou skrze OTA. Zřejmě se však jedná o jednoho z prvních šťastlivců, na kterém si Samsung v rámci tzv. soak testu update zkouší; do diskuze se navíc přidalo několik dalších majitelů Note8 se stejnou zkušeností.

Aktualizace pro Note8 (a zřejmě i pro Galaxy S8 a S8+) přináší mnoho změn. Jejich majitelé těšit na vylepšenou klávesnici s podporou vyhledávání GIF animací, podporu režimu obraz v obraze, kontextová menu při dlouhém stisku na ikony na domovské obrazovce, barevné a kategorizované notifikace, více schopností pro zahnuté rohy displeje, možnost zálohovat zabezpečené složky do cloudu Samsungu, apod.

Přidána bude zřejmě i podpora Dolby Atmos, tato položku odhalil uživatel sítě Reddit, který si do svého Galaxy S8 se Snapdragonem 835 nahrál dosud neveřejné sestavení systému. Funkce je však zatím prý nestabilní, a není tak jisté, zda se do finální verze dostane, ve veřejných testovacích sestaveních se neobjevila.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.