Cena:

Samsung Galaxy S8 mini na obzoru? Spekuluje se o 5,3″ modelu (oživeno)

Společnost Samsung před léty vydávala zmenšené varianty svých vlajkových modelů Galaxy S, pár let už jsme však žádný Galaxy S mini neviděli. Dočkáme se letos návratu?

Úřadujícím vlajkovým modelům Galaxy S8 a S8+ řádně narostly úhlopříčky displejů, a i když se ztenčily rámečky kolem nic, pořád může být 5,8″ displej pro mnohé nepřekousnutelný. Proto podle čínského serveru ItHome chystá Samsung model Galaxy S8 mini, který má disponovat 5,3″ zobrazovačem. Tvar má zůstat poplatný originálním modelům, tedy podlouhlý panel s poměrem stran 18,5:9, postranním zakřivením a tenkými rámečky nahoře a dole. Díky tomu by mohl mít telefon velmi kompaktní rozměry, srovnatelné s „compacty“ od Sony či s iPhonem SE.iPhone SE recenzeNepřehlédněte

Recenze iPhone SE: Vstupenka do světa nakousnutého jablka

Bohužel v případě Galaxy S8 mini má zmenšení telefonu znamenat i zhoršení vnitřní výbavy – pohonnou jednotkou se má stát loňský Snapdragon 821 opřený o 4 GB, k ukládání dat má posloužit 32GB paměť. Chybět nemá čtečka oční duhovky, fotoaparáty by mohly zůstat stejné, jako v Galaxy S8/S8+.

Aktualizováno 6. července: Jeden ze zaměstnanců čínské pobočky Samsungu dementoval informace o modelu Galaxy S8 mini. Prý se jedná o kachnu a jihokorejská společnost na vývoji zmenšené varianty nepracuje.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.