Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S8 mini na obzoru? Spekuluje se o 5,3″ modelu (oživeno)

Samsung Galaxy S8 mini na obzoru? Spekuluje se o 5,3″ modelu (oživeno)

Společnost Samsung před léty vydávala zmenšené varianty svých vlajkových modelů Galaxy S, pár let už jsme však žádný Galaxy S mini neviděli. Dočkáme se letos návratu?

Úřadujícím vlajkovým modelům Galaxy S8 a S8+ řádně narostly úhlopříčky displejů, a i když se ztenčily rámečky kolem nic, pořád může být 5,8″ displej pro mnohé nepřekousnutelný. Proto podle čínského serveru ItHome chystá Samsung model Galaxy S8 mini, který má disponovat 5,3″ zobrazovačem. Tvar má zůstat poplatný originálním modelům, tedy podlouhlý panel s poměrem stran 18,5:9, postranním zakřivením a tenkými rámečky nahoře a dole. Díky tomu by mohl mít telefon velmi kompaktní rozměry, srovnatelné s „compacty“ od Sony či s iPhonem SE.

Recenze iPhone SE: Vstupenka do světa nakousnutého jablka

Bohužel v případě Galaxy S8 mini má zmenšení telefonu znamenat i zhoršení vnitřní výbavy – pohonnou jednotkou se má stát loňský Snapdragon 821 opřený o 4 GB, k ukládání dat má posloužit 32GB paměť. Chybět nemá čtečka oční duhovky, fotoaparáty by mohly zůstat stejné, jako v Galaxy S8/S8+.

Aktualizováno 6. července: Jeden ze zaměstnanců čínské pobočky Samsungu dementoval informace o modelu Galaxy S8 mini. Prý se jedná o kachnu a jihokorejská společnost na vývoji zmenšené varianty nepracuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Kupujem hneď 4 ks

  2. Vďaka zahnutému displeju bude reálna použiteľná plocha tak 5 palcov

  3. GNUSMAS mini 5,3 ho ho hehe…..

  4. A nezabudnúť vypnúť OTG funkciu…

  5. Lidem pořád nedochází že díky bezrameckovemu displeji je velikost mobilu mnohem menší a navíc ten jiný formát také způsobuje zmenšení. Vemte si rozdíl mezi 25″ 16:9 a 29″ 21:9 monitorem na vejsku jsou úplně stejně velké

  6. Urcite by tim zvysili prodej jeste vice. Pro spoustu lidi v okoli je ma S8+ ultra velka a klasika S8 velka…

  7. S8 mini a dual sim. To by potom měli prodeje!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).