Cena:

Samsung Galaxy S8 a LG G6: chcete zcela průhledný zadní kryt? (video)

Současné vlajkové smartphony dvou hlavních korejských rivalů, tedy Samsung Galaxy S8 a LG G6, mají leccos společného, ať už je to podlouhlý displej nebo skleněná záda. V obou případech tvoří barvu zad zevnitř nalepený film, který je u Samsungu jednolitý, zatímco u LG imituje kov. YouTuber JerryRigEverything se rozhodl tuto folii v obou případech odstranit a získat telefony se zcela průhlednými skleněnými zády s viditelnými součástkami pod nimi. K tomu je však zapotřebí trocha šikovnosti a pořádná dávka rizika.

s8-a-g6

Nejprve k té šikovnosti – skleněný kryt lez u obou telefonů sejmout za pomoci horkovzdušné pistole (případně fénu) a trsátka či plastového nože. Od základní desky je nutné odpojit modul fotoaparátu, ten je pak zapotřebí spolu se čtečkou otisků prstů oddělit od krytu. U Galaxy S8 bylo k odstranění vnitřního filmu zapotřebí ředidlo, u G6 stačilo folii na jednom místě narušit a sloupnout.

Totally CLEAR Galaxy S8 - Worlds FIRST!!

Pak už je na uživateli, co všechno bude chtít vzadu obnažit – JerryRigEverything např. u obou telefonů odstranil plastové krytky (respektive je upravil, aby na místě zůstal hlasitý reproduktor) a bezdrátové nabíjení, aby byl viditelný akumulátor. U Galaxy S8 však narazil s pozdější nefunkčností nabíjení a musel část modulu pro bezdrátové nabíjení vrátit, neboť obsahuje teplotní čidla. Na konci úprav je pak zapotřebí skleněná záda vyleštit, oboustrannou lepicí páskou k nim přilepit fotoaparát a čtečku otisků prstů, a nakonec kryt stejným způsobem přilepit k tělu telefonu.

Totally CLEAR LG G6 - Clear Galaxy S8 update!!

Tolik k šikovnosti a nyní k té dávce rizika – tyto úpravy pochopitelně odeberou oběma telefonům odolnost vůči vniknutí vody a prachu, stejně tak přijdete o záruku zařízení. Pokud byste se tedy do podobných úprav pouštěli, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.Samsun Galaxy S8 recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S8: výkladní skříň výrobce

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.