Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S8 na první fotografii. Premiéra 18. dubna?

Samsung Galaxy S8 na první fotografii. Premiéra 18. dubna?

Před několika okamžiky se na internetu objevila vůbec první fotografie, na které má být údajně zachycen vývojový prototyp Samsung Galaxy S8. Předchozí spekulace naznačovaly, že novinka nebude mít klasické středové tlačítko pod displejem a stejně tak čtečka otisků prstů by měla být integrována přímo do zobrazovacího panelu.

galaxy_s8_leak
Galaxy S8 na první fotografii? Je to možné, ale stejně tak není vyloučeno, že se jedná o dílo nějakého vtipálka v Photoshopu

Zařízení na fotografii má rovněž na obou okrajích zakřivený displej, jako tomu bylo u Galaxy S7 edge či Galaxy Note7. Původně to vypadalo, že bude Galaxy S8 představen už na konci února na Mobile World Congressu v Barceloně, nejnovější zprávy ale hovoří až o dubnové premiéře na samostatné akci v New Yorku.

Doplněno ve 14:25: Podle této zprávy bychom se oficiálního odhalení měli dočkat 18. dubna.

Smartphone by kromě nejnovější verze uživatelského prostředí Grace UX (Android 7.1) měl nabídnout také obdobu režimu Continuum, kterou známe z telefonů s mobilními Windows. Ve formě volitelného příslušenství by k němu výrobce mohl nabízet dotykové pero S Pen (více informací).

Samsung Galaxy S8
Takto by měl vypadat Samsung Galaxy S8

O vysoký výkon se má postarat nejnovější čipset Exynos 8895, modely v USA a Číně nejspíše vsadí na Snapdragon 835. Podle důvěryhodného zdroje z čínské sítě Weibo by tyto čipsety mohla doprovázet vskutku velkorysá operační paměť. Před nedávnem se spekulovalo o 6 GB RAM, podle nejnovějších informací by „esosmička“ mohla dostat ještě o 2 GB více. Samsung ostatně 8GB paměti typu LPDDR4 vyrobené 10nm procesem představil v říjnu loňského roku (více informací).

Šetřit se nemá ani na vnitřním úložišti, v maximální konfiguraci má mít Galaxy S8 UFS 2.1 úložiště o kapacitě 256 GB. O zobrazování se má postarat 5,1palcový Quad HD Super AMOLED displej, spekuluje se i o variantě Plus s šestipalcovým displejem.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. V říjnu letošního roku….když je teprve leden ? ))))

 2. Tipnul bych to na vtípek, nemá to stejný okraj displeje nahoře a dole. Takže plácnutý obrázek přes obrázek.

  • Proč by to mělo mít stejně velký rámeček nahoře i dole? Když nebudou tlačítka, tak není potřeba spodního. Nahoře jsou ale senzory, kamera a reproduktor

  • Naprosto souhlasím, na obrázku je s jistotou upravený S7edge – stačí se podívat na tlačítka na boku a jiné detaily…

 3. Bude mit novy Exynos 8895 podporu GALILEO nebo to bude stejne jako u S7??

 4. Doufám že ne. Mechanická tlačítka pod obrazovkou jsou hlavním důvodem, proč volím Samsung.

  • Je tam jen jedno;)

   • A upřímně by už mohlo to ohyzdné tlačítko zmizet.

   • Tak oblast, kde se registruje otisk prstu je běžně nějak zvýrazněná, to myslím dělají všichni. Ale určitá regulace toho čudlu je rozhodně na místě. Ať už vizuálně nebo principiálně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).