Domů » Bleskovky » Galaxy S8 zřejmě dostane vlastní obdobu režimu Continuum

Galaxy S8 zřejmě dostane vlastní obdobu režimu Continuum

Microsoft chce dělat ze smartphonů plnohodnotné počítače a zdá se, že v tomto úsilí nebude sám. Uniklý snímek z prezentace Samsungu odhaluje chystanou funkci Extended Workspace, která by měla obdobu režimu Continuum přinést i na systém Android.

samsung-s8

Android 7.x Nougat v sobě totiž obsahuje podporu okenního režimu (více informací), zatím ji však žádný z výrobců nevyužil. První by tak mohl být Samsung s modelem Galaxy S8, který by podle snímku mohl okenní režim využít po připojení k externímu displeji a bezdrátovým periferiím. Obdobu Continua na Androidu ukázala loni v loňském i společnost Lenovo, svůj nápad však zatím nedovedla do úspěšného konce.

Moto Z může zatopit mobilním Windows: Bude mít vlastní (a lepší) obdobu režimu Continuum

Ve tvorbě počítačů ze smartphonů je tak stále zatím nejdál Microsoft, který navíc před nedávnem uvedl, že čipset Snapdragon 835 utáhne plnohodnotná Windows 10 (více informací). V propojení mobilního a počítačového světa se tak může rozběhnout konkurenční boj, který by mohl nasazování této novinky urychlit a zpřístupnit širším masám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Aby pak nebylo u telefonu na obtíž, že umí i volat… Až bude připojený k externímu monitoru krátkým kablíkem… :-D

 2. Supr, alespoň bude muset Microsoft trošku kopnout do vrtule s vývojem, když mu bude šlapat další výrobce na paty.
  Jen dvě poznámky: 1) Continuum není jen o krabičce a možnosti připojení mobilu k externímu monitoru. Je to o aplikacích, které se přizpůsobí danému zobrazení. A jak v diskuzích píší iOS a Android chytráci, zobrazení office, mailu a kalendáře je k ničemu. Dokud na mobilu nepoběží plnotučný systém s možností spuštění a přizpůsobení win32 aplikací, tak to bude stále poloviční řešení. Tak uvidíme zda se podaří dřív Microsoftu nebo Samsungu přesvědčit programátory aby vyvíjeli univerzální aplikace. Vzhledem k rozšířenosti Androidu bych si skoro tipoval na Samsung, ale …..
  2) Na režim Continuum vůbec není potřeba ta krabička. Já se na televizi nebo monitor připojuji přes wifi, myš s klávesnicí mám k mobilu připojeny pomocí BT.

  • No Continuum je ještě o jedné věci, že to nezrcadlí obsah telefonu, ale jedná se o druhou pracovní plochu, což je dost podstatné, plnohodnotně se zachovává přístup k telefonu.
   Krabička je potřeba kvůli jedné podstatné věci, latence. Resp. drátové připojení.
   Continuum pak trpí jedním dost zásadním problémem, vynuceným fullscreen režimem. To nikoho na velké ploše opravdu netankuje. Zajímalo by mě, co v MS hulí, že to vypustili.

   • Co myslíš vynuceným fullscreenem? Jako, že je aplikace automaticky přes celou obrazovku?

   • smajlík klepající na nos

   • Jinak tady Continuum „Lite“ přes obycejny kabel, bez krabičky.USB-C HDMI

    [odkaz]

   • Tuším, že by se to mělo po příští aktualizaci změnit. Fullscreen mi nevadí, stejně mám aplikace vždy na celou obrazovku. Občas jen potřebuju zobrazení dvou nebo tří aplikací vedle sebe.

   • Android alfa samec

    Fullscreen je nutnost. Na Androidu samozřejmě nebude, prtože aplikace jiné rozložení větčinou vůbec neumí.
    Samozřejmě Continuum by více aplikací podporovat mělo, problém je zřejmě v RAM. Jinak UWP apky mohou běžet v jakékoliv velikosti okna.

   • Aplikace na Androidu – responsivni aplikace, ktere pocitaji s behem na telefonu i tabletu uz nejspis nebudou mit s behem v okne problem, staci se podivat na videa, ktera predvadeji okna v Android N nebo Remix OS. necekal bych problem u appek jako Chrome, GMmail, Mapy, Snapseed nebo MS Office. Problem budou appky, ktere pocitaji jen s telefonem, jako treba Facebook, ale to je veci autora. Tabletovy layout aplikaci tu mame od Androidu 4.

   • zipiik (neregistrovaný): No to „bude“ (je to celé JPP že) veselo, přepínání phone/tablet layloutu při změně okna tažením:) Do toho ppi/dpi, no bůh s vývojáři…. Na druhou stranu, tablet layloutem se mnoho vývojářů obecně nezabývá, takže by to byl problém velmi malé promile aplikací.
    Ostatně, nikde není psáno, že by tenhle desktop režim vůbec fungoval mimo Experience aplikační výbavu…..

   • uni: Zkus si live RemixOS, slusne napsane aplikace beh v okne zvladaji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).