Domů » Bleskovky » Moto Z může zatopit mobilním Windows: Bude mít vlastní (a lepší) obdobu režimu Continuum

Moto Z může zatopit mobilním Windows: Bude mít vlastní (a lepší) obdobu režimu Continuum

Lenovo v minulém týdnu představilo několik mobilních novinek, přičemž nejzajímavější jsou bezesporu vlajkové smartphony Moto Z a Z Force (více informací), které mají na zádech 16 pinů pro připojení rozličného příslušenství. Čínský výrobce na tiskové konferenci představil tři přídavné moduly, avšak ve svém vývojovém centru pracuje na dalších – například na modulu OneCompute, který je obdobou krabičky Microsoft Display Dock a umožňuje udělat ze smartphonu jednoduchý počítač.

multi-tasking

V případě OneCompute se zatím jedná o prototyp, který však v budoucnu může spolehlivě fungovat. Modul je tvořen zadním krytem na telefon a drátově připojeným hubem obsahujícím napájecí konektor, trojici USB a jedno HDMI. Existuje ale také bezdrátové řešení. Po připojení potřebných periferií (typicky monitor, klávesnice a myš) se na externím displeji objeví tři stránky domovské obrazovky systému Android vedle sebe, které tvoří pracovní plochu.

Motorola's OneCompute Moto Mod: Continuum for Android

Na ní lze spouštět veškeré aplikace pro systém Android, a to dokonce v oknech s plnohodnotným multitaskingem. Zatím se zřejmě jedná o softwarovou úpravu přímo od Lenova, avšak okenní režim by měl být nativní součástí Androidu N (více informací). Provozovat více aplikací vedle sebe a nebýt omezen nízkým počtem podporovaných programů je oproti Continuu ve Windows 10 Mobile obrovský benefit.

Lenovo sice zatím neumí některé maličkosti, například použít displej telefonu jako touchpad, nicméně tyto vymoženosti by mohly být v budoucnu vyřešeny softwarově. Bohužel zatím nevíme, jak daleko je čínský výrobce s vývojem tohoto prototypu, a zda bude modul OneCompute k dispozici letos na podzim, kdy mají jít do prodeje i smartphony Moto Z a Z Force.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments