Domů » Bleskovky » Samsung opět posune hranice. Příští rok představí operační paměť s rekordní kapacitou

Samsung opět posune hranice. Příští rok představí operační paměť s rekordní kapacitou

V letošním roce se na trhu objevily první smartphony, které mají 6 GB operační paměti. Zaplnit takové množství operační paměti již dá hodně práce, přesto jde pokrok v této oblasti rychle kupředu – Samsung nyní představil paměťový čip LPDDR4 s kapacitou 8 GB, s nimž hodlá příští rok zaútočit na trh s výkonnými smartphony, tablety a ultrabooky.

samsung-rgb-lpddr4-dram

Čip je vyroben 10nm procesem a je složen ze čtyř 16gigabitových paměťových modulů, paměť pracuje díky efektivnímu přenosu přes 64bitové sběrnice s rychlostmi až 4 266 Mbps. Díky pokročilému výrobnímu procesu je nový čip stejně náročný na energii jako starší 4GB čipy vyrobené 20nm procesem. Zařízení s novými paměťmi mají nabídnout plynulejší ukládání a přehrávání videa ve vysokém rozlišení, lepší zážitek z virtuální reality a v neposlední řadě podporu operací u virtuálních strojů. Dá se předpokládat, že jedním z prvních smartphonů vybavených 8 GB RAM, bude Samsung Galaxy S8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).