Domů » Články » Samsung Galaxy S7 (edge) a změna DPI: Poradíme vám, jak zobrazit více obsahu

Samsung Galaxy S7 (edge) a změna DPI: Poradíme vám, jak zobrazit více obsahu

Nová verze uživatelského prostředí TouchWiz, kterou Samsungu představil společně s modely Galaxy S7 a Galaxy S7 edge (recenze), přináší řadu pokročilých možností nastavení. Podrobně jsme se jim věnovali v tomto videopohledu. Další novinkou, které nepřímo TouchWiz podporuje, je možnost změny DPI prostředí, což v praxi znamená, že se při jeho snížení z původní hodnoty (640 na 540) na stejné ploše zobrazí více obsahu.

Změnu DPI již v základu nabízejí některé alternativní ROM, jako například CyanogenMOD, případně pro uživatele, kteří mají rootnutý telefon, se nabízí nástroj. A pokročilejší uživatelé ke změně DPI mohou využít příkaz v ADB (bez nutnosti rootu). U Galaxy S7 (edge) však nic takového není potřeba a celý postup zvládne i uživatel začátečník.

Rozdíl ve změně zobrazení je patrný na první pohled, o čemž se můžete přesvědčit u čtveřice srovnávacích screenshotů.

[baslider name=“GalaxyS7dpi“]

Abyste změny docílili, je nutné nainstalovat NOVA Launcher (zdarma), nicméně používat jej nemusíte. Po instalaci jej spusťte a přidržte prst na domovské obrazovce. Po chvíli se objeví nabídka, ze které vyberte prostřední volbu – Widgety.

Nova Launcher
Nova Launcher
Cena: zdarma

V seznamu widgetů v horní nabídce Nova rozhraní vyberte položku Aktivity (3. v pořadí). Přidržte na ní prst a umístěte ji na plochu. Nyní je potřeba ji přiřadit akci. S nabízeného seznamu vyberte položku Nastavení, kterou rozklikněte a zvolte .DisplayScalingActivity (4. odshora).

Na displeji se vám následně vytvoří nová ikonka, na kterou klikněte (volitelně ji skrze delší přidržení prstu můžete přiřadit nějaký název, například Změna DPI). Jakmile na ni kliknete, dostanete se do nabídky s výběrem Standardního (640) či Zúženého DPI (540).

V případě, že si chcete nastavit nižší hodnotu DPI, klikněte na volbu Zúžené a potvrďte. Telefon se následně restartuje a poté vás již přivítá v upraveném zobrazení (NOVA Launcher již není nutné používat), nicméně pokud byste hodnotu DPI chtěli vrátit na standardní hodnotu, stačí opět NOVA Launcher spustit, kliknout na zástupce a nastavit Standardní zobrazení.

Doplněno: Na Google Play se objevil bezplatný nástroj Display Scaling, který umí zobrazit nabídku pro změnu zobrazení bez nutnosti instalace NOVA Launcheru. Aplikace neobsahuje žádnou reklamu ani nevyžaduje žádná oprávnění.

Display Scaling (Marshmallow Only)
Display Scaling (Marshmallow Only)

Tip na závěr: Samsung ve výchozím stavu v nabídce Nastavení – Displej – Písmo používá menší hodnotu, což při standardním DPI nevadí, ale po aktivaci nižšího DPI se písmo může jevit jako příliš malé. Osvědčilo se mi proto po změně DPI nastavit velikost písma na střední, kdy byl pro mě text o něco lépe čitelný.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments